Wrzesień 2017

utworzone przez | wrz 7, 2017

Wszystko, co dobre, szybko się kończy… i wakacje nie są wyjątkiem. Jakby tego było mało, pogoda w pierwszym tygodniu szkoły też nas nie rozpieszcza. Może to znak od niebios, żeby umilić sobie czas lekturami? Zobaczmy, co szykują nam wydawcy w tym miesiącu.

Wrzesień nie zapowiada się specjalnie hucznie, ale za to jakość tytułów nadrabia to z nawiązką. Główne skrzypce będzie grało wydawnictwo Kotori, bo z trzech premier aż dwie należą do nich. Na pierwszy ogień idzie premiera drugiego tomu Pustych granic – tytułu, który świetnie się u nas przyjął (i słusznie). Według informacji ze sklepu wydawnictwa drugi tom będzie dostępny na dniach, więc trzymajcie ręce na pulsie. W razie, gdyby kogoś ominęła nasza recenzja pierwszego tomu, zapraszamy do lektury: link.

Dalej mamy piąty tom Overlorda, który pojawi się pod koniec miesiąca. Co jest jeszcze warte odnotowania, jeśli kupicie tomik w sklepie wydawnictwa, czyli mangastore.pl, otrzymacie bardzo fajny plakat w formacie A3. Dla fanów tytułu gratka nie do odpuszczenia!

Ostatnią premierą tego miesiąca jest rodzynek, o którym wspominamy już od maja, czyli Tajemna historia Konohy od wydawnictwa J.P.Fantastica. Tomik był już przekładany tyle razy, że już nawet nie będę się o nim produkował. Poczekajmy i zobaczymy, czy wrzesień okaże się dla niego szczęśliwy. Pół żartem, pół serio niedługo ten tomik stanie się ikoną odraczania premiery i przy każdych opóźnianiach będziemy wspominać: “A pamiętasz Tajemną historię Konohy? No właśnie, więc dwa miesiące poślizgu to żaden poślizg”. Niemniej z całego serca życzmy wydawnictwu szczęścia w tym miesiącu. 🙂

Na którą z tych serii czekacie najbardziej? Dajcie znać w komentarzu! Życzymy miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco z tytułami, bo obfitują w spoilery.

Kara no Kyoukai #2

Tom 2.


Puste Granice #2
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: wrzesień 2017

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Naruto #4

Tom 4.


Naruto: Tajemna historia Konohy
GildiaMangastore — Sklep Waneko — YattaMangarden
Data wydania: wrzesień 2017

Streszczenie: W Osadzie Ukrytej w Liściach ogłoszona zostaje tajna misja najwyższej wagi: zdobyć prezenty ślubne dla Naruto i Hinaty. Jakie decyzje podejmą ich przyjaciele? Na czym polegać będzie ostatnia misja drużyny 8, której dla swojej wieloletniej towarzyszki podejmą Shino i Kiba? Oto początek nowej ery. Ślub Naruto i Hinaty już lada dzień.

Overlord #5 (Okładka Japońska)

Tom 5. (jap)


Overlord #5
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: wrzesień 2017

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Komentarze