Świąteczny poradnik zakupowy

utworzone przez | gru 15, 2017

Zostało nam już niewiele czasu do świąt i jeśli obudziliście się na ostatni gwizdek jak my, najwyższy czas sprawić sobie lub rodzinie jakiś prezent pod choinkę. Rynek light novel mamy już całkiem bogaty, więc każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Wybraliśmy parę kategorii, które świetnie sprawdzają się w święta, i dopasowaliśmy do nich najlepsze pozycje na rynku. Znajdą się tu nawet książki, które mogą zaskarbić serce osób niekoniecznie związanych ze światkiem light novel, mangi czy anime, więc można je rozważyć dla każdego.

Dla fanów krótkich historii:

Blask Księżyca

Blask księżyca

Na skraju jutra

Na skraju jutra


Blask Księżyca
MangastoreGildiaSklep WanekoMangarden

Na skraju jutra
Allegro

Lubisz, kiedy historia ma swój początek i koniec w jednym tomie? Blask księżyca i Na skraju jutra są zdecydowanie dla ciebie. Obie to jednotomowe historie i, co lepsze, obie mają inny ton, więc tym bardziej możesz dopasować książkę do tego, na co masz ochotę lub co głównie czyta twoja mama, ojciec, ciotka czy brat. Blask księżyca to powieść lekko detektywistyczna z wątkiem romantycznym licealistów, a Na skraju jutra to dramatyczne Sci-Fi z ciekawym motywem powtarzania tego samego momentu. Jeśli obdarowywana osoba ma uczulenie na kolorowe rysunki, Na skraju jutra może się wręcz idealnie sprawdzić, bo elementów graficznych typowego light novel jest tam naprawdę mało ze względu reklamowanie filmu o tym samym tytule.

Dla fanów horroru i zagadek:

Zerowa Maria i puste pudełko #1

Zerowa Maria i puste pudełko

Puste Granice #1

Puste granice


Zerowa Maria i puste pudełko
Sklep WanekoGildiaMangastoreMangarden

Puste granice
MangastoreGildiaSklep WanekoMangarden

Czasami słodkich i przewidywalnych historii mamy dość, więc przydałaby się seria z nutą tajemnicy i brutalnej przemocy. Na rynku mamy dwie naprawdę świetne historie, którymi warto się zainteresować. Zerowa Maria i puste pudełko to najlepiej oceniana light novel na portalu MyAnimeList.net już od wielu lat i na pewno nie bez powodu. Pierwszy tom znajduje kolejne świetne wykorzystanie motywu podróży w czasie, a wątki prowadzone przez całą serię potrafią przyprawić o zawrót głowy. Natomiast Puste granice to seria dość nietypowa przez swą strukturę, ale mimo wielu już lat od oryginalnej premiery nadal potrafi zaskoczyć. W tym dziale naprawdę nie można źle wybrać.

Dla fanów komedii:

Toradora #1

Toradora

No Game No Life #1

No Game No Life


Toradora
GildiaSklep WanekoMangardenMangastore

No Game No Life
Sklep WanekoGildiaMangastore

Kto nie ma czasami ochoty na komedię niech pierwszy rzuci kamieniem! O Toradorze mógłbym pisać godzinami – klasyk, genialna komedia romantyczna, tłumaczenie bliskie ideału. Świetny odmóżdżacz na świąteczną porę. O No Game No Life trochę mniej, ale to dlatego, że oprócz świetnego humoru autor ma również niezwykły przepis na szokowanie genialnymi zwrotami akcji… dlatego najlepiej samemu doświadczyć tej historii bez cienia spoilera. Co roku w tym okresie biorę do ręki książkę z tego gatunku i nie wyobrażam sobie tych świąt bez kolejnej!

Dla fanów siedzenia przed telewizorem:

5 centymetrów na sekundę

5 centymetrów na sekundę

Tajemniczy świat Arrietty

Tajemniczy świat Arrietty


5 centymetrów na sekundę
Sklep Anime EdenDVD Max

Tajemniczy świat Arrietty
Gandalf.com.plDVD Max

Na koniec coś niekoniecznie do czytania, tylko oglądania. Zamiast kolejny raz obejrzeć z rodziną Kevina, można zmienić repertuar na ciekawe anime. Nasz rynek w tym aspekcie nie jest zbyt bogaty, ale można znaleźć parę perełek. 5 centymetrów na sekundę to produkcja, która ma już 10 lat na karku, ale nadal potrafi chwycić za serce i wzruszyć. Świetny romans z przyziemną historią. Z drugiej strony mamy kino familijne znanego na całym świecie studia Ghibli, czyli Tajemniczy świat Arrietty. Piękna przygoda z bardzo życiowym przesłaniem. W zasadzie każda produkcja tego studia będzie strzałem w dziesiątkę, a parę ich na rynku mamy, więc mamy tutaj wielkie pole do popisu.

Liczymy, że rozwiążemy parę waszych rozterek i pomożemy dokonać trafionego wyboru. Pamiętajcie, żeby zamówienie złożyć jak najszybciej, bo powoli mogą już się robić problemy z otrzymaniem przesyłki przed świętami. Życzymy Wesołych Świąt i ogromnego uśmiechu na twarzy obdarowywanej osoby.

Komentarze