Styczeń 2019

utworzone przez | sty 16, 2019

Witamy serdecznie w nowym roku! Jak wasze nastroje? Może jakieś postanowienia książkowe już rozpoczęte? Żegnamy stary rok i witamy nowy, a razem z nim nowe premiery i nadzieje na kolejne licencje. Choć przyszłość polskich light novel nie rysuje się obecnie w jasnych barwach, nadal jest na co czekać!

Wydawnictwo Kotori

Zaczynamy od Kotori. Na obecny miesiąc przewidziany jest przedostatni już tomik Fate/Zero, czyli #5. Wszystko jest już gotowe do druku, wydawnictwo czeka tylko na akceptację okładki ze strony japońskiej. Wydawnictwo podzieliło się również nieoficjalnymi planami na kolejne premiery. Po Fate/Zero pojawi się Overlord #9, który czeka na ostatnią korektę, a następnie kolejny tomik Sword Art Online. Należy jednak pamiętać, że są to bardzo odległe plany i zawsze wszystko może się zmienić. Dodatkowo wiemy, że wydawnictwo nie planuje obecnie kolejnych serii, możemy się ich co najwyżej spodziewać, kiedy choć część z obecnie wydawanych się zakończy.

Wydawnictwo Studio JG & J.P.Fantastica

Tutaj mamy jeden pewniak oraz jedną niewiadoma. Studio JG właśnie poinformowało, że Log Horizon #5 został już spakowany i wysłany do skrzynek pocztowych, a w sklepach pojawi się pod koniec tygodnia. Natomiast od JPF-u planowany na ten miesiąc jest kolejny tomik Naruto, czyli Tajemna historia Brzasku. Życzymy wydawnictwu wydania go w zakładanym terminie, choć obawiamy się, że nie wszystko może pójść zgodnie z planem, bo nadal nie ma on sztywnej daty premiery.

Dodatkową informacją jest kolejne potwierdzenie wydawnictwa Waneko o braku planów na kolejne light novel, mimo pustki po NGNL.

Którąś z tych serii czytacie regularnie? Dajcie znać w komentarzu! Życzymy miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco, bo obfitują w spoilery.

Fate/Zero #5

Tom 5.


Fate/Zero #5
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: styczeń 2018

Streszczenie: Szaleństwo hrabiego Gilles’a de Rais, zwanego „Świętym Potworem”, doprowadziło do przywołania morskiego demona – monstrum, jakiego świat nie widział. Duchy Bohaterów rozpoczynają dramatyczną walkę, by uchronić miasto Fuyuki przed zagładą. Czy wciąż ranna Szermierz zdoła użyć mocy Excalibura, Miecza Przyrzeczonego Zwycięstwa? Oto czwarty tom historii, która doprowadziła do wydarzeń z „Fate/stay night”!

Log Horizon #5

Tom 5.


Log Horizon #5
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: styczeń 2018

Streszczenie: Po wygranej kampanii na Piaskowym Liściu Akiba szykuje się do Festiwalu Wagi. To ogromne przedsięwzięcie ma za zadanie zaprezentować potęgę technologiczną i rzemieślniczą miasta, a także polepszyć stosunki pomiędzy Poszukiwaczami Przygód i tuziemcami. Jednak komuś zależy, żeby zakłócić plany Przymierza Okrągłego Stołu… Kim jest wróg i jakie są jego cele? To wszystko już w tym tomie!

Naruto LN #6 (Okładka Japońska)

Tom 6.


Naruto: Tajemna historia Brzasku
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: styczeń 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Komentarze