Styczeń 2018

utworzone przez | sty 7, 2018

Żegnamy stary rok i witamy nowy! Jak tam powrót po przerwie świątecznej do rzeczywistości? Mamy nadzieję, że pozytywny i pełen optymizmu! A nawet jeśli wprost przeciwnie, szybkie spojrzenie na nadchodzące premiery i od razu świat staje się piękniejszy. Czego dokładnie możemy spodziewać się pierwszego miesiąca tego roku?

Większość wydawnictw postanowiło zrobić sobie przerwę w tym miesiącu. W styczniu nie zobaczymy nic od Studia JG, Waneko ani JPF. Ostatnim bastionem premier zostało wydawnictwo Kotori z aż trzema planowanymi książkami (a przypominamy jeszcze, że w grudniu wydali również dwa tomy)! Pewniakiem tego miesiąca jest zdecydowanie Durarara!! #8, od jakiegoś czasu mamy już oficjalną okładkę oraz stronę z przedpłatą na stronie sklepu. Dodatkowo tomik był już planowany na listopad, więc pewność graniczy teraz z przekonaniem.

Kolejny w kolejce jest 17. tom Sword Art Online. Część oficjalnej okładki i stronę z przedpłatą mamy, więc raczej nie ma co się martwić. Warto też zauważyć, że pozostały już tylko 4 tomu do końca Alicyzacji, a wydawnictwo otworzyło na nie zbiorczą przedpłatę, którą można znaleźć tutaj: Sword Art Online 17-20. Na koniec mamy ostatni tom Pustych granic. Tutaj nie będziemy wyprzedzać faktów, bo najwyraźniej wydawnictwo nie dostało jeszcze zielonego światła od japońskiej strony z okładką, a to wedle pogłosek potrafi trwać i trwać. Niemniej absolutnie nie będziemy mieli nic przeciwko, gdyby tomik się ukazał.

Styczeń ewidentnie stoi pod znakiem Kotori, które nie zna słowa odpoczynku, co nas niezmiernie cieszy. Przypominamy również o trwającym konkursie, który ma miejsce na naszym fanpage’u. Do wygrania są dwa tomiki wydanego niedawno Fate/Zero. Życzymy wszystkim miłej lektury, dobrego rozpoczęcia książkowych postanowień na ten rok i klasycznie przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, bo mogą obfitować w spoilery.

Durarara!! #8 (Okładka Japońska)

Tom 8.


Durarara!! #8
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: 10 stycznia 2018

Streszczenie: „Mikado ostatnio zachowuje się jakoś dziwnie. Zupełnie tak jak wtedy… kiedy jeszcze był z nami Kida”.
Dzielnica Ikebukuro w Tokio, gdzie pod powierzchnią letniego spokoju dochodzi do gwałtownych zmian. Mikado, toczący samotną walkę o swoją organizację. Masaomi, powracający do Ikebukuro, żeby naprawić błędy przeszłości. I Anri, zwierzająca się Celty z niepokoju wywołanego dziwnym zachowaniem przyjaciela. Trójka bliskich sobie nastolatków, którymi kierują różne pobudki… Tymczasem dorośli borykają się z innymi problemami. Prześladowana Ruri Hijiribe i martwiący się o nią Yuuhei Hanejima. Shizuo, który w trosce o brata zwraca się do Celty o pomoc. I Bezgłowy Jeździec, którego osoba łączy obie sprawy… Oraz mający własne plany broker informacji.

Sword Art Online #17 (Okładka Japońska)

Tom 17.


Sword Art Online #17
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: styczeń 2018

Streszczenie: “Kapłanko Światła, Alice. Wpadniesz w moje ręce, choćbym miał poświęcić w tym celu całą Armię Ciemności.”
Drugi dzień “eksperymentu ostatecznego obciążenia”. Armia Dark Territory, osłabiona przez bohaterską walkę Rycerzy Integralności, rozpoczyna działania odwetowe. Najemnik amerykańskiej armii, Clitter – obserwujący Podziemie z zewnątrz – rzuca do boju ludzi z realnego świata. W “beta testach superrealistycznej gry VRMMO” bierze udział ponad pięćdziesiąt tysięcy osób.
Pojawienie się wsparcia dla Armii Ciemności stawia Siły Obrony Świata Ludzi w rozpaczliwej sytuacji. Asuna nie jest w stanie poradzić sobie z nią w pojedynkę. I wtedy właśnie z niebios zstępują opiewane w legendach Podziemia boginie stworzycielki: pełna blasku bogini słońca Solus oraz łagodna matka-ziemia, bogini Terraria. A wyglądają zupełnie jak… Sinon i Leafa.

Puste Granice #3 (Okładka Japońska)

Tom 3. (jap)


Puste Granice #3
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: styczeń 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Komentarze