Studio JG zapowiada Kimi no Na wa

utworzone przez | wrz 29, 2017

Wrzesień nie był zbyt przyjazny premierom light novel – pierwszy raz od dawna nie mieliśmy ani jednej przez cały miesiąc – ale za to zapowiedziami nowych tytułów polskie wydawnictwa kompletnie zrekompensowały to fanom. Po bombie Waneko z nowym Tokyo Ghoulem Studio JG postanowiło wytoczyć prawdziwą atomówkę i zapowiedziało wydanie światowego fenomenu ostatniego roku, light novel napisanego na podstawie scenariusza najbardziej kasowego filmu animowanego z Japonii, czyli Kimi no Na wa, lub też po angielsku Your name. Książka zostanie wydana w formacie A5, czyli większym niż zwykle, a premiera przewidziana jest na grudzień tego roku.

Czy trzeba komuś przedstawiać ten tytuł? Chyba nie, nawet obojętni na rozgłosy różnych tytułów musieli o nim słyszeć. Historia opowiada koleje dwójki osób, które muszą się odnaleźć (dosłownie i w przenośni) w nagłej i nietypowej sytuacji jak ze snu. Autorem książki jest oczywiście reżyser filmu, czyli Makoto Shinkai. Ma on w swoim dorobku parę innych pozycji na podstawie swoich filmów, zarówno mang jak i light novel, dlatego nie musimy się martwić o styl czy prowadzenie fabuły. W zasadzie w lepszych rękach papierowa wersja tej opowieści nie mogła się znaleźć. Ilustracje dostarczył Ranmaru Kotone, który może bogatego portfolio nie ma, ale za to jego rysunki mają swój urok.

Nadal jesteśmy w szoku po tej zapowiedzi. Co sądzicie o tym tytule? Nas szczególnie cieszy fakt, że pozycja jest jednotomowa. Lubimy długie i wielotomowe serie, ale czasami oczekiwanie na kolejny tom jest dość bolesne, szczególnie przy opóźnieniach, i nawet treść nie jest w stanie tego wynagrodzić. Złośliwi by powiedzieli, że znając Studio JG, coś się może jeszcze przesunąć, niemniej historia będzie wprost idealna na zimne wieczory. My już nie możemy się doczekać! Poniżej jak zawsze znajdziecie więcej informacji o tytule.

Kimi no Na wa (okładka japońska)

Tom 1. (jap)


Kimi no Na wa
PREORDER Yatta.pl
Data wydania: grudzień 2017

Streszczenie: Mitsuha mieszka w malutkim miasteczku, marząc o tym, aby kiedyś rozpocząć studia w stolicy. Taki mieszka i uczy się w Tokio. Pewnego razu, na wskutek przedziwnego fenomenu wywołanego przelatującą w pobliżu Ziemi kometą, na jeden dzień zamieniają się ciałami. To, co z początku wydawało im się snem, wkrótce okazuje się ich nową rzeczywistością, ponieważ zjawisko powtarza się za każdym razem, gdy zasypiają. Aby przetrwać ten zwariowany okres muszą obmyślić sposób, aby się ze sobą komunikować. Zwłaszcza że wkrótce będą musieli zmierzyć się z wydarzeniem, które wszystko zmieni…
Źródło: Studio JG

  • Tytuł: Kimi no Na wa – light novel
  • Liczba tomów: 1
  • Wydanie: A5
  • Gatunek: romans, obyczajowy
  • Cena okładkowa: 24,99 zł
  • Premiera: grudzień 2017

Komentarze