Sierpień i Wrzesień 2019

utworzone przez | wrz 9, 2019

Witamy i meldujemy się z kolejnym przeglądem z rynku light novel. Ostatnie dwa miesiące może i nie obfitowały w nowinki, ale nadal jest co raportować! A zatem co się działo w obozie każdego z wydawnictw?

Wydawnictwo Waneko

Powoli, do celu i na czas – to motto przyświeca wydawnictwu Waneko już od dawien dawna i nadal nic się nie zmieniło. 19 sierpnia ujrzał światło dzienne 15 już tomik Re:Zero – Życie w innym świecie od zera. Pozostało już 5 do aktualnych wydań z Japonii, a 16 część serii zawita do Polski już w październiku.

Wydawnictwo JPF

Choć premiera była początkowo planowana na sierpień, Prawdziwa historia Itachiego z poślizgiem pojawiła się w sklepach! Kolejny tomik do kolekcji dla fanów przygód postaci z uniwersum Naruto. My już mamy swoją kopię, a wy?

Premiery premierami, ale ciekawą informację podało również wydawnictwo Kotori. Otóż pierwszy tomik Sword Art Online: Progressive cieszyło się tak wielkim zainteresowaniem w salonach Empik, że praktycznie wykupiliście cały nakład! Ale nie martwcie się, nowa dostawa powinna już dotrzeć dla nadal chętnych. Gratulujemy wydawnictwu wyniku i wspaniałych klientów!

Którąś z tych serii czytacie regularnie? Dajcie znać w komentarzu! Życzymy miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco, bo obfitują w spoilery.

RE: zero #15

Tom 15.


Re: Zero- Życie w innym świecie od zera #15
GildiaMangastoreSklep WanekoYattaMangarden
Data wydania: 19 sierpnia 2019

Streszczenie: W rezydencji Roswaala, przy wtórze ryku diabelstw, Garfiel wreszcie staje do walki z Elzą.
Subaru powierza mu zadanie powstrzymania znienawidzonej morderczyni, a sam wyrusza, by w końcu znów spotkać się z Beatrice.
Tymczasem Emilia przechodzi drugi etap Próby, w którym musi zmierzyć się z tym, co „dzieje się, choć nie ma prawa się wydarzyć”. Widzi obrazy szczęścia jakiego nigdy nie zaznała.
Nadchodzi koniec zapętlenia, w którym ważne role odegrało tak wiele różnych postaci – czarnoksiężnik, ogrzyca, duch, kupiec, dziewczynka z wioski i mieszaniec. Wszyscy wreszcie spotykają się, by zrobić pierwszy krok ku nowej przyszłości…
– Ochronię cię. Zrobię wszystko, by wesprzeć cię w twoich działaniach. Ja, Subaru Natsuki, twój rycerz.
Zaryzykujemy. Zrobimy to. W blasku księżyca. Razem.

Prawdziwa historia Itachiego

Tom 7.


Prawdziwa historia Itachiego
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: 6 września 2019

Streszczenie: Itachi Uchiha ma cztery lata. Szok pierwszego zetknięcia z koszmarem wojny sprawia, że chłopiec postanawia przynieść światu pokój. Czas mija. Itachi zyskuje brata, Sasuke, i przyjaciela – Shisui. Idzie do akademii ninja, zyskuje stopnie genina i chūnina, aż wreszcie trafia do Anbu. Młody shinobi kroczy drogą usłaną laurami, nie zdając sobie sprawy, w jak głębokim mroku skąpany jest jej koniec…

Komentarze