Sierpień 2018

utworzone przez | sie 12, 2018

Nie mamy lekko w ostatnich tygodniach. Upały tak dają w kość, że samo oddychanie sprawia ból, a co dopiero lektura, nawet jeśli jest ciekawa. Na szczęście wydawnictwa mają klimatyzacje w biurach, bo liczba premier w tym miesiącu wygląda bardzo obiecująco. Jak tu ich nie kochać? Nie obeszło się niestety bez jednej smutnej wiadomości, ale o tym poniżej.

Wydawnictwo Kotori

Zaczynamy od wspaniałej nowiny z frontu wydawnictwa Kotori. Otóż Ósmy tom Overlorda jest już na wykończeniu i powinien niedługo ujrzeć światło dzienne! Póki co jego premiera planowana jest na 27 sierpnia, ale radzimy traktować tę datę orientacyjnie.

Wydawnictwo Waneko

Waneko po krótkiej przerwie wraca i to w wielkim stylu! Parę dni temu mieliśmy już premierę dziewiątego tomu Re:Zero, a pod koniec sierpnia zaplanowany jest dziesiąty tom No Game No Life. Z tym drugim wiąże się kilka ważnych informacji. Pierwsza z nich to fakt, że dziesiąty tom jest ostatnim, jaki został do tej pory wydany, więc wydawnictwo w dniu premiery oficjalnie dogoni Japonię. Nie jest to koniec serii, więc na kolejne tomy będziemy musieli trochę dłużej poczekać niż zwykle. Druga informacja pochodzi z aska Waneko, w którym poinformowali, że starają się o licencję Practical War Game, czyli tom poboczny z uniwersum NGNL, oraz że na razie nie planują nowych serii LN. Przypominamy, że podobną informację o braku planów na kolejne licencje podało Kotori w maju. Czy to będzie oznaczało powolny regres naszego rynku lekkich powieści? Pożyjemy, zobaczymy, jedyne co obecnie możemy zrobić, to wspierać wydawnictwa z całych sił!

Wydawnictwo Studio JG

Trzeci tom Toradory został ponownie przesunięty. Uzbrajamy się w cierpliwość.

To by było na tyle w tym miesiącu. Którąś z tych serii czytacie regularnie? Dajcie znać w komentarzu! Życzymy miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco, bo obfitują w spoilery.

RE: zero #9

Tom 9.


Re: Zero- Życie w innym świecie od zera #9
GildiaMangastoreSklep WanekoYattaMangarden
Data wydania: 8 sierpnia 2018

Streszczenie: Subaru Natsuki znów cofa się w czasie. Tym razem ginie, walcząc z Petelgeusem Romanee-Conti. Po powrocie przez śmierć nie ma czasu by złapać oddech – należy szybko przygotować nową taktykę walki z Arcybiskupem Grzechu i uniemożliwić mu przejmowanie cudzych ciał. Tymczasem przebywająca w rezydencji Emilia również orientuje się, że coś niedobrego dzieje się w lesie. Podejmuje próbę przekonania mieszkańców Irlam, by schronili się w w posiadłości Roswaala, lecz ludzie nie dowierzają półelfce. Dziewczyna wraca do rezydencji bezsilna i załamana. Następnego dnia zjawia się u niej Demoniczny Szermierz…
– Ty możesz wymienić dziesięć rzeczy, których w sobie nienawidzisz, lecz wtedy ja przedstawię ci tysiąc tych, które w tobie kocham!

NGNL #10

Tom 10.


No Game No Life #10
GildiaMangastoreSklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: 30 sierpnia 2018

Streszczenie: Disboard- świat, w którym o wszystkim decydują gry. W wyniku buntu Sora i Shiro zostali wyrzuceni z zamku i beztrosko spędzali czas bawiąc się w prowadzenie apteki. Po utracie tytułu reprezentantów rasy imanitów, przestali mieć jakąkolwiek wartość dla tutejszej społeczności. Wówczas u ich progu pojawiła sie Chalmmy z lodowatym spojrzeniem i listem od krasnoludów – ósmej z szesnastu ras Exceed. W wiadomości znajdowało się pytanie, które ktoś dawno już powinien był zadać rodzeństwu:
– Czemu żeście zwiali ze swego świata?
Uciekli od swojego poprzedniego życia, ale muszę w końcu rozliczyć się z „przeszłością”!
– No to może pogadamy? Pokaż co tam ci w „duszy” gra, zboczeńcu, lubujący się w płaskich biustach! Ktoś ochrzania Sorę za jego upodobania?!

Overlord #8

Tom 8.


Overlord #8
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: sierpień 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Toradora #3

Tom 3.


Toradora #3
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: sierpień 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Komentarze