Sierpień 2017

utworzone przez | sie 8, 2017

Deszczowy lipiec za nami, więc nadeszła kolej na słoneczny sierpień. Słoneczny to może nawet niedopowiedzenie, bo momentami temperatura potrafi być zabójcza. 40°C w cieniu raczej nie sprzyja komfortowemu czytaniu, ale żywcem przecież się nie damy! Chociaż liczba premier w tym miesiącu może nieco przytłoczyć. A ile ich w teorii mamy?

Na sierpień planowanych jest pięć nowych tomów, a dwa z nich to opóźnienia z zeszłego miesiąca. Waneko szykuje dla nas dwie premiery, trzeci tom Re:Zero oraz siódmy tom No Game No Life. Jako że wydawnictwo nie należy raczej do tych, które ma problem z terminami, można spokojnie założyć, że te książki mamy jak w banku. Następnie mamy Kotori z dwoma premierami. Siódmy tom Durarara!!, który jest pozostałością z lipca, oraz drugi tom bardzo dobrze ocenianej serii Pustych granic. Coś mi mówi, że i tutaj się nie zawiedziemy. Nawiasem mówiąc, jeśli zastanawiacie się jeszcze nad rozpoczęciem czytania Pustych granic, na dniach szykujemy recenzję pierwszego tomu, która może rozwiać wasze wątpliwości, więc już z wyprzedzeniem serdecznie zapraszam do przeczytania.

Kolejne i ostatnie w kolejce jest JPF z Tajemną historią Konohy, która przesuwana jest już od maja. Za każdym razem piszę, że w obecnym miesiącu przecież musi już wyjść… więc może teraz zamilknę, żeby po raz kolejny nie zapeszyć.

Jeszcze mała informacja od Studia JG. Jak wszyscy wiemy, wydawnictwo ma dość luźne terminy… lub interpretując inaczej, w ogóle ich nie ma. Niemniej udało nam się trafić na całkiem oficjalną informację odnośnie trzeciego tomu Toradory, który ma ukazać się na jesień. Szykujemy też recenzję drugiego tomu, która powinna ukazać się w sierpniu.

Którąś z tych serii czytacie regularnie? Dajcie znać w komentarzu! Życzymy miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco, bo obfitują w spoilery.

Re:Zero #3

Tom 3.


Re: Zero- Życie w innym świecie od zera #3
GildiaMangastoreSklep WanekoYattaMangarden
Data wydania: 6 sierpnia 2017

Streszczenie: Dalszy ciąg historii pewnego chłopaka, który dąży do tego, by znów móc oglądać wschód słońca u boku drogich mu osób. Subaru Natsuki po raz kolejny wraca do pierwszego dnia w posiadłości. Stara się przy tym wykorzystać wszystkie swoje wspomnienia z poprzednich powtórzeń, by dokonać jak najlepszych wyborów i uniknąć tragedii. Niestety, strach przed porażką powoduje, że zaczyna załamywać się psychicznie. Na szczęście Emilia, tak samo jak podczas pierwszego spotkania, wyciąga do niego pomocną dłoń i z delikatnym uśmiechem skleja jego popękane serce.
– Masz przyszłość, która zaczyna się jutro, więc po prostu o niej pogadajmy, co ty na to?

Kara no Kyoukai #2

Tom 2.


Puste Granice #2
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: sierpień 2017

Streszczenie: Nie ogłoszono.

No Game No Life #7 (Okładka Japońska)

Tom 7. (jap)


No Game No Life light #7
GildiaMangastoreSklep WanekoYattaMangarden>
Data wydania: 28 sierpnia 2017

Streszczenie: Disboard- świat, w którym podczas zakończenia Wielkiej Wojny wszelkie konflikty rozstrzyga się za pomocą gier. Ale nawet jeżeli gry zastąpiły przemoc, zwycięzcy wciąż depczą tu przegranych i ciągle przybywa nowych ofiar. Gdy była małym dzieckiem, Miko śmiała się, myśląc: „Nic się nie zmienia”. Co jednak, jeżeli ci, którzy zdradzają, oszukują i mamią siebie nawzajem, mimo to potrafią sobie zaufać. Jeżeli zwykłe pionki są w stanie rozedrzeć planszę bogów, stojących na szczycie rankingu?„Ale teraz mogę to przyznać. Świat nie jest już taki jak kiedyś – może się zmienić… można GO zmienić!”

Durarara!! #7

Tom 7.


Durarara!! #7
GildiaMangastoreSklep WanekoYattaMangarden
Data wydania: 24 sierpnia 2017

Streszczenie: „Przecież nic specjalnego nie zrobiłem. To zasługa wszystkich Dolarów”
W Tokio wciąż trwa majowy długi weekend. Dzień po tym, jak Izaya został ugodzony nożem przez tajemniczego napastnika, w Ikebukuro nadal odczuwalne są rezultaty szeregu niezwykłych wydarzeń, które zainicjował. Tymczasem życie toczy się dalej, a kolejne osoby będą miały szansę odpocząć od monotonii dnia codziennego. Para przechadzająca się po mieście, kobieta szpiegująca partnerkę swojego brata, dziewczynka pragnąca zdobyć siłę pozwalającą zabić najniebezpieczniejszego mężczyznę w dzielnicy, niewinne bliźniaczki nieprzejmujące się losem starszego brata, Rosjanka pozbawiona wiary w siebie, członek yakuzy rozpamiętujący dawną miłość, podziemny lekarz chcący rozkoszować się wakacyjną wycieczką oraz wiecznie zamartwiający się Bezgłowy Jeździec…

Naruto #4

Tom 4.


Naruto: Tajemna historia Konohy
GildiaMangastore — Sklep Waneko — YattaMangarden
Data wydania: sierpień 2017

Streszczenie: W Osadzie Ukrytej w Liściach ogłoszona zostaje tajna misja najwyższej wagi: zdobyć prezenty ślubne dla Naruto i Hinaty. Jakie decyzje podejmą ich przyjaciele? Na czym polegać będzie ostatnia misja drużyny 8, której dla swojej wieloletniej towarzyszki podejmą Shino i Kiba? Oto początek nowej ery. Ślub Naruto i Hinaty już lada dzień.

Komentarze