Przedświąteczne obsuwy [AKTUALIZACJA]

utworzone przez | lis 24, 2017

[AKTUALIZACJA: Studio JG podało, że prace nad powieścią Kimi no Na wa są na ukończeniu i czekają na akceptację okładki u japońskiego wydawcy. Jeśli dostaną odpowiedź na dniach, to LN trafi do sklepów przed świętami.]

Święta się już powoli zbliżają, sklepy zasypują nas masą reklam z choinkami i rodziną przy wigilijnym stole. Niestety wiąże się to też z opóźnieniami w wielu aspektach naszego życia. Wydawnictwa też to dotyka.

Durarara!!

Durarara!! 8

Tom 8. (jap)

Kotori udostępniło informację, że 8 tom jeszcze nie trafił do druku ze względu na problemy techniczne. Co oznacza, że nowa planowana premiera jest optymistyczną opcją.
Dodatkowa informacja: od 7 tomu nie można już zamówić Durarary w Empiku. Prawdopodobnie wynika to z chęci ograniczenia kosztów wynikającej ze słabej sprzedaży tytułu.
Poprzedni termin: listopad 2017
Planowana premiera: grudzień 2017


Overlord

Overlord 6

Tom 6.

W przeciwieństwie do poprzedniego tytułu, 6 tom Overlorda trafił już do drukarni i wydawnictwo Kotori czeka na termin odbioru, który powinien wypaść w pierwszej połowie grudnia. Fani nietuzinkowego fantasy mogą już powoli zacierać ręce.
Poprzedni termin: listopad 2017
Planowana premiera: grudzień 2017


Re:Zero- Życie w innym świecie od zera

Re: Zero 5

Tom 5.

Mimo że 5 tom zaliczył obsuwę, konkretny termin to wyjątek wśród pozostałych tytułów. Można już ze spokojem zamawiać preordery. Ciekawe, ile razy w tym tomie przyjdzie nam doświadczyć śmierci.
Poprzedni termin: listopad 2017
Planowana premiera: 8 grudnia 2017


Sword Art Online

Sword Art Online 17

Tom 17. (jap)

W związku z natłokiem prac nad Durararą i Overlordem wydawnictwo zostało zmuszone do przesunięcia premiery 17 tomu Sword Art Online. O podarowaniu tego tomu pod choinkę możecie więc zapomnieć.
Poprzedni termin: grudzień 2017
Planowana premiera: styczeń 2018


Naruto: Tajemnicza historia Gaary

Tajemnicza historia Gaary

Tom 5. (jap)

Tutaj doszło do dziwnej sytuacji. Premiera z początku planowana na listopad 2017 została wpierw przesunięta na początek 2018 wg grafiki na fanpage’u J.P.Fantastica, ale na ich stronie wisi tylko rok 2018. Wydawnictwo wykazuje tutaj dużą niepewność co do terminu.
Poprzedni termin: listopad 2017
Planowana premiera: początek 2018


A co z innymi tytułami z tego roku, które nadal nie mają określonej daty?

Fate/Zero

Fate/Zero 1

Tom 1. (jap)

Czeka na akceptację okładki i druk. Jako że to informacja sprzed prawie 2 tygodni, a żadnej informacji nowej nie dostaliśmy, premiera prawdopodobnie zostanie przesunięta na grudzień.
Gdy zostanie potwierdzona informacja o zmianie daty, damy znać.


Puste Granice

Puste Granice 3

Tom 3. (jap)

Czeka na zakończenie prac nad 8 tomem Durarary. Planowana premiera nie została przesunięta, chociaż wydawnictwo nie próbuje zapewniać, że do obsuwy nie dojdzie. Tak więc można się spodziewać, że jeśli z Durararą się nie wyrobią na grudzień, to nadzieja na niepodzielenie tego samego losu przez Puste Granice będzie złudna.


Na razie zapowiada się, że tylko Tokyo Ghoul Pustka będzie mieć premierę w listopadzie. Dodatkowo od zapowiedzi Kimi no Na wa brak informacji o postępach. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo wieści donoszą, że na początku nowego roku możemy otrzymać zapowiedź nowego tytułu od Kotori. Jak myślicie, co udało im się upolować we Frankfurcie?

Komentarze