Październik, Listopad i Grudzień 2019

utworzone przez | gru 23, 2019

Dzień dobry, cześć i czołem! Przepraszamy was, że w tym roku zwolniliśmy trochę z artykułami z nadchodzących premier, ale życia prywatne trochę nas dopadły, szczególnie w ostatnim kwartale. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo dzięki temu trochę nazbierało się premier, o których trzeba wspomnieć. Tym razem będzie słówko o każdym z wydawnictw, bo każde z nich coś dla nas przygotowało. To co, zaczynamy?

Wydawnictwo Waneko

Może rozpocznijmy od naszego najbardziej chwalonego wydawnictwa, jeśli chodzi o “dowożenie”. Waneko w ostatnim kwartale zaliczyło dwie premiery, obie to kolejne tomiki kochanej przez wszystkich serii Re:Zero – Życie w innym świecie od zera. Były to numerki 16 i 17. Akcja nadal szalenie się rozkręca, a wydawnictwo depcze już po piętach wydaniu japońskiemu. Jeszcze na marginesie muszę wam polecić film z kanału Poważna Strona, który opowiada o pracy i pracownikach tegoż wydawnictwa. Może o samych light novel nie ma tam wiele, ale sam materiał jest bardzo dobry. A link tutaj: KLIK.

Wydawnictwo Kotori

Kotori również kończy ten kwartał z dwoma premierami. Pierwszą z nich była Durarara!! #11, która premierę zaliczyła 28 października, a drugą jest Sword Art Online #21, który nadal opowiada historię Podziemia.

Wydawnictwo JPF

Kolejne w kolejce melduje się JPF z jedną premierą w listopadzie, ósmego tomiku w uniwersum Naruto i drugiego o starszym bracie Uchicha, czyli Prawdziwa historia Itachiego #2. Ponadto wydawnictwo ogłosiło, że pierwszy tomik serii Neon Genesis Evangelion -ANIMA- ukaże się już w styczniu!

Wydawnictwo Studio JG

Marzec 2018. Był piękny, lecz trochę mroźny dzień, kiedy to po raz pierwszy wydawnictwo zapowiedziało Toradorę #3 w swojej rozpisce miesiąca. Hype był spory, wszyscy liczyli miedziaki i czekali na premierę. Lecz miesiąc minął, potem drugi, trzeci i kolejne, tomik niby ciągle wracał w rozpiskach, ale nadzieje, że zostanie kiedyś wydany, poupadały, aż w końcu nastała kompletna cisza… aż do teraz. Bo Toradora #3 po raz kolejny i (miejmy nadzieję) ostatni wylądowała w rozpisce miesiąca na grudzień 2019! Czy nastał dzień obiecany? Czy prawie trzy lata od premiery drugiego tomu dostaniemy trzeci? Naprawdę na to wygląda, bo wydawnictwo zarzeka się, że tomik jest już w drukarni. Oprócz tej bomby, której nikt się nie spodziewał, Studio JG ma dla nas kolejny tomik Log Horizon, numer siedem. Niestety żaden z powyższych jeszcze nie pojawił się w sklepach, ale kwartał się jeszcze przecież nie skończył. Czekamy!

Po odnośniki do sklepów każdego z powyższych tytułów zapraszamy w sekcję Kalendarz!

O lightnovel.pl

Jeszcze słówko o nas. Jak wspomnieliśmy wyżej, w tym roku trochę zwolniliśmy z artykułami o premierach, czasami były one z dwóch miesięcy, a teraz nawet z trzech. Również nie pojawiła się żadna recenzja (choć wierzcie, że czytamy wszystko, co czytać można). Jedyną stałą gwiazdeczką tego roku były artykuły o nadchodzących anime adaptacjach. Jednak cel portalu nadal pozostaje niezachwiany i był egzekwowany przez cały rok – prowadzić aktualną bazę danych o wydawanych u nas tytułach, a tyczy się to sekcji Katalogu, Kalendarza oraz Ostatnich premier. Dlatego żeby bardziej uwydatnić pracę prowadzoną w serwisie i żeby nie straszył on starymi artykułami, prawdopodobnie zmienimy wygląd wizualny strony głównej oraz format artykułów z premierami. Jeszcze nie wiemy, jak duża będzie to zmiana, ale prędzej czy później ona nastąpi. W tym roku na pewno pojawi się jeszcze artykuł ze statystykami na przekroju całego roku, więc nie opuszczajcie nas jeszcze. 🙂

Tymczasem życzymy zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie wszystkim nam wewnętrzny spokój i harmonię. A Nowy Rok 2020 zaobfituje w szczęście i pomyślność. Tak, aby każdy dzień był pełen niezapomnianych i cudownych chwil, sukcesy przerosły Wasze najśmielsze oczekiwania, a marzenia przeobraziły się w rzeczywistość.

– Redakcja Polskich Light Novel

Komentarze