Październik 2018

utworzone przez | paź 9, 2018

Jak tam samopoczucie po pierwszym miesiącu szkoły? A może państwo są studenty i dopiero rozpoczęły naukę od października? Czy też już od dawna pracujecie? Nieważne, kim jesteśmy, ważne, że łączy nas pasja do light novel! A w tym miesiącu nasze apetyty będą spore! Na dzień dzisiejszy możemy być pewni, że czekają nas dwie premiery, a przy odrobinie szczęścia nawet trzy. A co dokładnie?

Wydawnictwo Waneko

Zaczynamy od najbardziej regularnego wydawnictwa. Waneko w tym miesiącu planuje oddać w nasze ręce dziesiąty już tomik Re:Zero! Pierwotnie premiera miała się odbyć 8 października, ale z nieznanego powodu trzeba było ją opóźnić o około tydzień. Tak że wypatrujcie informacji na fanpage’u wydawnictwa od 15 października!

Wydawnictwo Kotori

Kotori pierwotnie miało mieć dwie premiery we wrześniu – Overlorda i Fate/Zero, ale drugi tytuł musiał troszkę jeszcze poczekać. Niedawno jednak wydawnictwo poinformowało, że czwarty tom Fate/Zero powinien przyjść z drukarni 16 października, więc kolejnych opóźnień raczej być już nie powinno. Czekamy z zapartym tchem!

Wydawnictwo Studio JG & JPF

Dwie informacje od pozostałych dwóch wydawnictw. Studio JG ponownie przesuwa premierę trzeciego tomu Toradory. Przypominamy, że tomik pierwszy raz pojawił się w rozpisce wydawnictwa w marcu tego roku. Od JPF-u wiemy, że powoli zbliża się premiera kolejnej light novel ze świata Naruto. Niedawno otrzymaliśmy oficjalną okładkę oraz tytuł – Tajemna historia Brzasku: Kwiaty zła w pełnym rozkwicie. Konkretnej daty brak.

Którąś z tych serii czytacie regularnie? Dajcie znać w komentarzu! Życzymy miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco, bo obfitują w spoilery.

RE: zero #10

Tom 10.


Re: Zero- Życie w innym świecie od zera #10
GildiaMangastoreSklep WanekoYatta — Mangarden
Data wydania: październik 2018

Streszczenie: Subaru Natsukiemu udaje się pokonać Arcybiskupa Grzechu Lenistwa i spotkać z Emilią. Pomimo gorzkiego rozstania w stolicy młodzi dochodzą do porozumienia. Niestety okazuje się, że to dopiero początek nowych kłopotów. Wieśniacy, którzy zostali ewakuowani do Sanktuarium, wciąż z niego nie wrócili, podobnie jak Roswaal i Ram. Subaru wyrusza do tej tajemniczej osady, by sprawdzić, co się stało. Na miejscu spotyka jej niezwykłych mieszkańców i podejrzanie uśmiechniętego hrabiego… oraz pewną wiedźmę
– Mam na imię Echidna, ale mówi się o mnie „Wiedźma Chciwości”.
Tam gdzie spotykają się przeszłość i teraźniejszość, zaczyna się nowa księga!

Fate/Zero #4

Tom 4.


Fate/Zero #4
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: październik 2018

Streszczenie: Szaleństwo hrabiego Gilles’a de Rais, zwanego „Świętym Potworem”, doprowadziło do przywołania morskiego demona – monstrum, jakiego świat nie widział. Duchy Bohaterów rozpoczynają dramatyczną walkę, by uchronić miasto Fuyuki przed zagładą. Czy wciąż ranna Szermierz zdoła użyć mocy Excalibura, Miecza Przyrzeczonego Zwycięstwa? Oto czwarty tom historii, która doprowadziła do wydarzeń z „Fate/stay night”!

Toradora #3

Tom 3.


Toradora #3
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: październik 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Komentarze