Październik 2017

utworzone przez | paź 8, 2017

Wrzesień nie był zbyt szczęśliwy dla czytelników light novel, nie mieliśmy ani jednej premiery tego miesiąca… Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo dzięki temu możemy mieć iście królewski październik! Pewniaków mamy 3, a najwięcej możemy ich dostać aż 5!

Zacznijmy tradycyjnie od wydawnictwa Waneko, które nie zna pojęcia poślizgu. Lada dzień powinniśmy dostać od nich czwarty już tom serii Re:Zero – Życie w innym świecie od zera. Spięcia w posiadłości mamy już za sobą, więc czas rozpocząć wybory na władcę Lugniki! Wydawnictwo Kotori walczyło do samego końca, żeby wydać drugi tom Pustych granic i piąty tom Overlorda we wrześniu, ale niestety się nie udało, dlatego powinniśmy je również ujrzeć na dniach. Swoje miejsce w październiku może również znaleźć szesnasty tom Sword Art Online, który małymi kroczkami zmierza już do końca Alicyzacji. To nic pewnego, więc jeśli już, należy się go spodziewać na koniec października.

Na koniec nasz rodzynek, tom, o którym wspominamy już od prawie pół roku, czyli Naruto: Tajemna historia Konohy. Wydawnictwo JPF zarzeka się, że to już koniec naszego oczekiwania, ale może poczekajmy z świętowaniem. Trochę sobie żartujemy przy tym tytule, ale oczywiście życzymy wydawnictwu szczęścia, bo wszyscy wiemy, że jak już dopada pech, to potrafi dopaść na całego.

Na którą z tych serii czekacie najbardziej? Dajcie znać w komentarzu! Życzymy miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco z tytułami, bo obfitują w spoilery.

Re:Zero #4

Tom 4.


Re: Zero- Życie w innym świecie od zera #4
GildiaMangastoreSklep WanekoYattaMangarden
Data wydania: 8 października 2017

Streszczenie: Gdy Subaru pokonał drugą morderczą pętlę, do posiadłości powróciła sielska atmosfera. Chwilę wytchnienia przerwało przybycie posłańca z wiadomością o wyborach na władcę Lugniki. Odpowiadając na wezwanie prawie wszyscy mieszkańcy posiadłości jadą do stolicy -tam, gdzie zaczęła się ta historia. Tam Subaru odnawia stare przyjaźnie i aż rozpiera go energia do działania, ale Emilia uparcie odmawia przyjęcia jego pomocy. Nieporozumienia między nimi doprowadzają do tarć i konfliktów, w które zostają wmieszane nowo poznane osoby. Chłopak kierowany swoimi uczuciami do półelfki stara się jak może, ale co z tego wyniknie?
I tak sprawię, że Emilia zasiądzie na tronie. Robię to, bo jest kimś wyjątkowym.
Rozpoczyna się nowy rozdział popularnej powieści internetowej. Co zrobi Subaru, kiedy zabraknie mu słów, a jego uczucia nie zostaną prawidłowo odczytane?

Kara no Kyoukai #2

Tom 2.


Puste Granice #2
GildiaMangastoreSklep WanekoYattaMangarden
Data wydania: październik 2017

Streszczenie: Dążący do Wiru Źródła taumaturg – oderwany od rzeczywistości Soren Araya – wznosi barierę Absolutu stanowiącą urzeczywistnienie samej śmierci. Czy Mistyczne Oczy Shiki Ryogi, zdolne do dostrzeżenia śmierci każdego bytu, zdołają się przez nią przebić?

Naruto Light Novel #4

Tom 4.


Naruto: Tajemna historia Konohy
GildiaMangastoreSklep WanekoYattaMangarden
Data wydania: październik 2017

Streszczenie: W Osadzie Ukrytej w Liściach ogłoszona zostaje tajna misja najwyższej wagi: zdobyć prezenty ślubne dla Naruto i Hinaty. Jakie decyzje podejmą ich przyjaciele? Na czym polegać będzie ostatnia misja drużyny 8, której dla swojej wieloletniej towarzyszki podejmą Shino i Kiba? Oto początek nowej ery. Ślub Naruto i Hinaty już lada dzień.

Overlord #5

Tom 5.


Overlord #5
GildiaMangastoreSklep WanekoYattaMangarden
Data wydania: październik 2017

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Sword Art Online #16

Tom 16.


Sword Art Online #16
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: październik 2017

Streszczenie: Pięćdziesięciotysięcznej armii – dowodzonej przez boga ciemności Vectora, alias Gabriela Millera – stawiają czoła pięciotysięczne Siły Obrony Świata Ludzi pod wodzą Rycerza Integralności Bercouliego. Kiedy Fanatio i pozostali Rycerze toczą zażartą walkę z przeważającymi siłami wroga, oddział górskich goblinów przedostaje się na tyły ich oddziałów. Co stanie się z Kirito oraz towarzyszącymi mu Ronye i Tieze?
Dee Ai El, uchodząca za najinteligentniejszą w całej armii najeźdźców Wielka Mistrzyni Zakonu Czarnych Zaklinaczy, planuje unicestwić obrońców za pomocą budzącej grozę potężnej techniki. Tymczasem do Podziemia loguje się… Asuna.

Komentarze