Polskie Light Novel

Polskie Light Novel to z jednej strony baza informacji o polskich wydaniach light novel, zebrana do kupy biblioteka wszystkich dostępnych na rynku lekkich powieści, a z drugiej strony platforma z mniej lub bardziej twórczymi publikacjami – rozprawami czy felietonami – które pisane są mniej lub bardziej na poważnie. Strona powstała w marcu 2017 roku.

Redakcja

Red Avatar

Red | Założyciel, Redaktor, Grafik | red@lightnovel.pl

Czasami gracz, innym razem czytacz, a w dniach bez internetu tłumacz pro bono. Absolwent informatyki i student animacji 3D. Prognozuje się, że jego kolekcja mang i light novel w 2019 osiągnie tysiąc tomów. Znany z tego, że wszystko zawsze robi szybko i na czas – albo wprost przeciwnie. Chciałby, aby trend “zostaje przeniesiony do równoległego świata” już się skończył.

Odpowiedzialny za koordynację wpisów oraz administrację strony. Jeśli jesteś wydawcą i chciałbyś podesłać nam materiały do recenzji – to twój człowiek do kontaktu. Zainteresowani pisaniem dla lightnovel.pl również proszeni są o kontakt z ww.

Pierwsza przeczytana LN: Sword Art Online

Ulubione książki: Trylogia Husycka, DanMachi

MasaGratoR Avatar

MasaGratoR | Redaktor, Analityk | masagrator@lightnovel.pl

22 lata, były fanowski tłumacz anime, technik mechatronik. Uwielbia fantastykę skupiającą się na wojnie i/lub polityce. W książkach analizuje nie tylko treść, ale i wykonanie techniczne.
Fan visual novel, jRPG-ów, symulatorów chodzenia, a także kinoman. Nie lubi w powieściach braku logiki.

Lepiej pozostawić pewne rzeczy niewyjaśnione, niż silić się na bezsensowne wytłumaczenia. Doza tajemniczości potrafi dodawać uroku przedstawionemu światu, czego wielu pisarzy nie akceptuje.

Pierwsza przeczytana LN: Kizumonogatari

Ulubione książki: Archiwum Burzowego Światła, Mushoku Tensei

Partnerzy

Gramy po japońsku. jRPG, manga, anime, popkultura. [www.expij.pl]

Polityka serwisu

Tematem działań serwisu są wyłącznie oficjalnie wydane w Polsce light novel. Nie zajmujemy się fanowskimi tłumaczeniami ani wydaniami w innych językach. Priorytetowym celem serwisu jest prowadzenie bazy danych o każdym tytule oraz informowanie o ważnych wydarzeniach z rynku. Prowadzimy również sekcję publicystyczną, w której dzielimy się opiniami na temat wydań lub spostrzeżeniami bezpośrednio z nimi powiązanymi. Pisane są one w charakterze subiektywnym i bez korzyści majątkowych. Wszelkie teksty zamieszczone na blogu są naszą własnością, z wyjątkiem tych, przy których stwierdzono inaczej. Zabrania się ich kopiowania i rozpowszechniania w części lub całości bez pisemnej zgody.

Skontaktuj się z nami

15 + 15 =

Śledź nas przez e-mail

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami, a nie masz czasu zaglądać co chwilę na stronę, zapisz się na nasz newsletter, a jako pierwszy otrzymasz informację o nowym wpisie! 🙂