Marzec 2018

utworzone przez | mar 9, 2018

Na dworze się rozpogadza, ptaszki zaczynają coraz wcześniej ćwierkać, a u nas nadszedł czas na comiesięczny raport o nadchodzących premierach. Ostatnio otrzymaliśmy kilka dość ciekawych i niespodziewanych informacji oraz parę takich, które zawsze smucą. Co by nie powiedzieć, marzec zapowiada się bogato!

Wydawnictwo Kotori

Kotori w tym miesiącu szykuje dla nas aż trzy premiery. Pierwszą z nich powinien być drugi tom Fate/Zero, który został przeniesiony z lutego. Wydawnictwo dopiero na etapie składania tekstu zauważyło, że strona japońska zapomniała przesłać paru ilustracji, i zostało zmuszone na nie poczekać. Oprócz tego w planie są również siódmy tomik Overlorda oraz dziewiąty Durarara!!. Życzymy wydawnictwu, żeby wszystko poszło po ich myśli, ale my i tak będziemy zadowoleni, jeśli już dwie z trzech książek będzie miało premierę w tym miesiącu. Swoją drogą opublikowaliśmy ostatnio recenzję sześciu pierwszych tomów Durki, więc jak ktoś chciałby zacząć czytać, ale nie jest jeszcze do końca przekonany, artykuł powinien rozwiać wątpliwości. Link: Durarara 1-6 – recenzja zbiorowa.

Wydawnictwo Studio JG

“Uwolnić krakena!” – powiedział ktoś w Studiu JG. Ni stąd, ni zowąd wydawnictwo poinformowało, że w tym miesiącu powinniśmy ujrzeć trzeci tomik zakurzonej już trochę Toradory. Parę dni temu przekroczyliśmy równy rok od wydania drugiego tomiku, więc lepszego prezentu na rocznicę sobie nie wyobrażamy! Tak na marginesie – piąty tomik Log Horizon był początkowo planowany na marzec, a że nie pojawił się w ramówce na marzeć, można nieoficjalnie przenieść jego premierę na kwiecień. Miejmy nadzieję, żeby nic się nie pozmieniało.

Z premier to tyle w tym miesiącu. JPF przesunęło Tajemną historię Gaary na kwiecień, a Waneko po zdominowanym lutym pracuje nad kolejnymi tomikami. Z mniej oficjalnych informacji zasłyszeliśmy, że Waneko szykuje ogłoszenie pierwszego nowego tytułu light novel w tym roku. Jeśli to prawda, już nie możemy się doczekać! Macie jakieś swoje typy?

Którąś z tych serii czytacie regularnie? Dajcie znać w komentarzu! Życzymy miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco, bo obfitują w spoilery.

Fate/Zero #2 (Okładka Japońska)

Tom 2.


Fate/Zero #2
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: luty 2018

Streszczenie: Kiritsugu Emiya, zwany Zabójcą Taumaturgów, nie cofnie się przed niczym, by podczas ostatecznej rywalizacji – Wojny o Świętego Graala – osiągnąć swój cel. Szermierz, Duch Bohatera, zrobi wszystko, by nie złamać kodeksu rycerskiego. Przepaść między Mistrzem a Sługą nie mogłaby być większa, jednak mimo dzielących ich różnic stawiają czoła kolejnym wrogim Duchom Bohaterów. Co więcej, przed Kiritsugu wyrasta groźny cień Kireia Kotomine, poszukującego prawdy agenta Świętego Kościoła…

Overlord #7

Tom 7.


Overlord #7
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: marzec 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Durarara #9

Tom 9.


Durarara #9
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: marzec 2018

Streszczenie: „Mikado ostatnio zachowuje się jakoś dziwnie. Zupełnie tak jak wtedy… kiedy jeszcze był z nami Kida”.
Dzielnica Ikebukuro w Tokio, gdzie pod powierzchnią letniego spokoju dochodzi do gwałtownych zmian. Mikado, toczący samotną walkę o swoją organizację. Masaomi, powracający do Ikebukuro, żeby naprawić błędy przeszłości. I Anri, zwierzająca się Celty z niepokoju wywołanego dziwnym zachowaniem przyjaciela. Trójka bliskich sobie nastolatków, którymi kierują różne pobudki… Tymczasem dorośli borykają się z innymi problemami. Prześladowana Ruri Hijiribe i martwiący się o nią Yuuhei Hanejima. Shizuo, który w trosce o brata zwraca się do Celty o pomoc. I Bezgłowy Jeździec, którego osoba łączy obie sprawy… Oraz mający własne plany broker informacji.

Toradora #3 (Okładka Japońska)

Tom 3. (jap)


Toradora #3
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: marzec 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Komentarze