Maj 2019 i Neon Genesis EVANGELION

utworzone przez | maj 26, 2019

Puk, puk! Kto tam? Nowy przegląd miesiąca! Z miesiąca na miesiąc ilość premier zaczyna maleć i jest to trend, którego będziemy się dalej spodziewać, ale od czasu do czasu pojawia się perełka, która podnosi na duchu. Nie ma na co czekać, zaczynamy!

Wydawnictwo JPF

Zdecydowanie światła reflektorów skradło w tym miesiącu wydawnictwo JPF, które zapowiedziało nowy tytuł! Jest nim Neon Genesis Evangelion – Anima! Akcja tytułu rozgrywa się w alternatywnej przyszłości, w którym Plan Dopełnienia Ludzkości nigdy się nie wydarzył wraz z pewnymi zmianami fabularnymi. Trzeba tu jasno powiedzieć, że jest to raczej pozycja dla osób, które znają historię z mangi lub anime. Na szczęście do premiery tytułu zostało jeszcze trochę czasu, więc jeśli ktoś jeszcze nie zna tego klasyka, gorąco zachęcamy do jego zgłębienia, a następnie złożenia przedpłaty na książki. Poniżej parę detali odnośnie wydania, które podało wydawnictwo.

Neon Genesis EVANGELION -ANIMA-
-LIGHT NOVEL-

  • Tytuł: Neon Genesis EVANGELION -ANIMA-
  • Format: B6+ (13cm x 18,2cm)
  • Okładka: miękka, obwoluta
  • Liczba tomów: 5 (seria zakończona)
  • Cena okładkowa: 29,40 zł
  • Termin wydania: wrzesień 2019

Wydawnictwo Studio JG

Nowy tytuł nowym tytułem, ale czym byłby maj bez żadnej premiery? Z ratunkiem przychodzi Studio JG z premierą Log Horizon #6. Tomik był pierwotnie planowany na zeszły miesiąc, ale niestety musieliśmy jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Na szczęście dostał już akcept okładki, więc powinniśmy go otrzymać pod koniec maja. Co ciekawe, wydawnictwo w jednym z komentarzy udzieliło odpowiedzi na temat Toradory, ale niestety nie była ona zbyt optymistyczna. Podobno znajduje się ona w dość skomplikowanej sytuacji, ale przy odrobinie szczęścia uda się wypuścić nowy tomik w wakacje.

Wydawnictwo Kotori

Na koniec i z małym poślizgiem mamy jeszcze jedną wspaniałą wiadomość. Dnia 22 maja wydawnictwo Kotori wydawało ostatni tomik Fate/Zero, czyli numer szósty, i tym samym skończyło swoją trzecią już serię light novel. Brawa! Gratulujemy wytrwałości i kolejnego ciekawego tytułu na naszym rynku, który na pewno nie przynosi takich przychodów jak popularniejsze serie, a jednak wydanego z pasji. Wiecie jak najlepiej można im podziękować? Oczywiście zamawiają całość z sklepiku wydawnictwa! Dziękujemy! 🙂

Jak zapatrujecie się na nowy tytuł? Dajcie znać w komentarzu! Życzymy miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco, bo obfitują one w spoilery.

Log Horizon #6

Tom 6.


Log Horizon #6
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: maj 2019

Streszczenie: W Akibie pojawia się tajemniczy morderca napadający Poszukiwaczy – co więcej, okazuje się silniejszy, niż najbardziej doświadczeni gracze. Z jakichś powodów, mimo iż atakuje na terenie miasta, nie zostaje powstrzymany przez strażników. Jakby tego było mało ma to miejsce, gdy spora część wysokolevelowych mieszkańców przebywa poza Akibą. Akatsuki decyduje się wziąć w sprawy w swoje ręce, ale czy zdoła poradzić sobie w pojedynkę? Zwłaszcza gdy na jej barkach ciąży ostatnio tak wiele zmartwień…

Fate/Zero #6

Tom 6.


Fate/Zero #6
GildiaMangastoreSklep WanekoYattaMangarden
Data wydania: 22 maja 2019

Streszczenie: Kirei Kotomine wreszcie ujawnił swoje prawdziwe oblicze, a Kiritsugu Emiya zmierza wprost w zastawioną przez niego pułapkę. Wyczekiwana przez Strzelca Szermierz pada pod ciężarem rozpaczy wśród szalejących płomieni. Duchy Bohaterów i taumaturdzy, którzy przetrwali bezpardonowe zmagania Czwartej Wojny o Świętego Graala, ruszają do decydującego starcia. Rozpoczyna się ostateczna bitwa. Oto ostatni tom historii, która doprowadziła do wydarzeń z Fate/stay night!

Komentarze