Maj 2018

utworzone przez | maj 10, 2018

Pamiętacie te czasy majówki (czyli zeszły tydzień)? Kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów. No ale nie ma obijania się, przed wami podsumowanie kolejnego miesiąca! A co takiego właściwie się dzieje? Przez mało obwity kwiecień sporo premier przesunięto na maj. Pyrkon już za pasem, a na nim jak zawsze wiele premier mangowych i mała reprezentacja light novel… a także możliwość ogłoszenia nowych tytułów. Ciekawa jest również zmiana polityki zapowiedzi od wydawnictwa Kotori oraz planów na przyszłość. Dzieje się sporo, a zadziać się może jeszcze więcej.

Wydawnictwo Waneko

Może zacznijmy od wydawnictwa, które ma patent na trzymanie się ustalonych wcześniej terminów, czyli Waneko. Według rozpiski pod koniec miesiąca powinniśmy ujrzeć dziewiąty już tom No Game No Life. Nie da się ukryć, idą jak burza! Co więcej, jeśli już mielibyśmy postawić na kogoś, kto mógłby pochwalić się nową licencją light novel na Pyrkonie, nasz głos poszedłby właśnie na Waneko. Na razie jednak nie zapeszajmy.

Wydawnictwo JPF

JPF w tym miesiącu będzie miało aż dwie premiery! Pierwszą z nich ujrzeliśmy już na początku miesiąca, a była nią Tajemna historia Gaary, a drugą będzie Death Note: Another Note, czyli prequel do serii mangowej, który zaplanowany jest na Pyrkon. A skoro o konwencie mowa, co powiecie na zapowiedź kolejnych powieści z uniwersum Naruto? My nie mielibyśmy zupełnie nic przeciwko!

Wydawnictwo Kotori

U Kotori w ostatnich dniach nie było aż tak wesoło, jakbyśmy im życzyli. Kolejne i nieszczęśliwe przesunięcia premier spowodowały małą wymianę zdań między wydawnictwem a jego czytelnikami. Dyskusja może nie była długa, ale dość emocjonalna. W rezultacie otrzymaliśmy dwie informacje. Pierwsza to deklaracja, że wydawnictwo nie ma w planach żadnych nowych licencji light novel (prócz być może Sword Art Online: Progressive), dopóki nie zakończy wydawać obecnie aktywnych tytułów. Druga to wspomniana zmiana polityki zapowiedzi. Otóż zamiast orientacyjnych miesięcy premier otrzymaliśmy rozpiskę etapów, na których znajduje się dany tomik. Więcej możecie zobaczyć TUTAJ. Chcemy dla wydawnictwa jak najlepiej, więc jeśli to rozwiązanie pozwoli im trochę uwolnić się od negatywnych komentarzy i skupić się na tym, co kochają robić, stoimy za nim murem! A jeśli chodzi już o ten miesiąc, z informacji przed zmianą polityki oraz według rozpiski facebookowej powinniśmy się niedługo spodziewać dziewiątego tomu Durarara!! oraz osiemnastego Sword Art Online.

Wydawnictwo Studio JG

Po ogłoszeniu daty premiery trzeciego tomu Toradory na marzec trochę nastała cisza u Studia JG, ale przed momentem dostaliśmy małe wyjaśnienie. Toradora co prawda nie pojawiła się w rozpisce na maj, ale wydawnictwo poinformowało, że czeka już tylko na akceptację ze strony japońskiej i bardzo możliwe, że jeśli niedługo ją otrzyma, książka pójdzie do druku i otrzymamy ją jeszcze w tym miesiącu. Natomiast Log Horizon najwyraźniej nadal jest przeklęty przez problemy autora z wymiarem sprawiedliwości. Chociaż sam tomik podobno jest już przetłumaczony. Uzbrajamy się w cierpliwość.

Z ostatnich doniesień to na razie wszystko, a my idziemy powoli się pakować na Pyrkon. Na pewno możecie się spodziewać małego podsumowania z konwentu, a jeśli wydawnictwa zaprezentują nam coś nowego, na stronie usłyszycie o tym jako pierwsi. Jak zawsze życzymy miłej lektury i przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco, bo obfitują w spoilery.

Naruto Tajemna historia Gaary

Tom 5.


Naruto: Tajemna historia Gaary
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: 7 maja 2018

Streszczenie: Po zażegnaniu księżycowego kataklizmu świat cieszy się względnym spokojem. Kazekage Gaara – przywódca jednego z filarów Unii Shinobi, Osady Ukrytej w Piasku, otrzymuje od starszyzny niespodziewane polecenie: „Ożeń się”… Podczas gdy dwudziestoletni Kazekage wyrusza na spotkanie swej przyszłej panny młodej, wokół jego brata, Kankuro, zaczynają się kłębić cienie… Spisek, od którego Suna-gakure już wkrótce zadrży w posadach. Krwawe przeznaczenie w imię więzów krwi… Oto historia mężczyzny samotnie stojącego na straży nowej ery.

Durarara #9

Tom 9.


Durarara #9
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: 14 maja 2018

Streszczenie: „Mikado ostatnio zachowuje się jakoś dziwnie. Zupełnie tak jak wtedy… kiedy jeszcze był z nami Kida”.
Dzielnica Ikebukuro w Tokio, gdzie pod powierzchnią letniego spokoju dochodzi do gwałtownych zmian. Mikado, toczący samotną walkę o swoją organizację. Masaomi, powracający do Ikebukuro, żeby naprawić błędy przeszłości. I Anri, zwierzająca się Celty z niepokoju wywołanego dziwnym zachowaniem przyjaciela. Trójka bliskich sobie nastolatków, którymi kierują różne pobudki… Tymczasem dorośli borykają się z innymi problemami. Prześladowana Ruri Hijiribe i martwiący się o nią Yuuhei Hanejima. Shizuo, który w trosce o brata zwraca się do Celty o pomoc. I Bezgłowy Jeździec, którego osoba łączy obie sprawy… Oraz mający własne plany broker informacji.

Death Note: Another Note

Tom 1.


Death Note: Another Note
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: 18 maja 2018

Streszczenie: Agentka FBI Naomi Misora zostaje wciągnięta w śledztwo serii zabójstw, pozornie nie mających ze sobą związku. Jedynym tropem łączącym wszystkie zbrodnie są laleczki przybite do ściany. Razem z najwybitniejszym detektywem na świecie, L’em, krok po kroku starają się odgadnąć zamiary zbrodniarza i zapobiec kolejnej, zbliżającej się tragedii. Czy uda się im rozwikłać tajemnicę zanim zginie kolejna osoba? Poznajcie historię serii morderstw w Los Angeles w jednotomowym prequelu serii “Death Note”.

No Game No Life #9 (Okładka Japońska)

Tom 9. (jap)


No Game No Life #9
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: 28 maja 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Toradora #3

Tom 3.


Toradora #3
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: maj 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Sword Art Online #18

Tom 18.


Sword Art Online #18
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: maj 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Komentarze