Luty 2019

utworzone przez | lut 19, 2019

Luty niby taki niepozorny, że najkrótszy miesiąc, ze raz zimno, raz ciepło, a tu proszę, obfitował w same gorące i ogromne niespodzianki na naszym rynku light novel. A wszystko w zasadzie jest zasługą jednego wydawnictwa. Którego?

Wydawnictwo Kotori

Czy możemy poprosić o owacje na stojąco dla wydawnictwa Kotori? Bo należą im się jak mało komu. Zacznijmy od premier. Tydzień temu do sklepów tracił przedostatni już tomik Fate/Zero, czyli numer pięć. Ale to nie wszystko, bo na ten miesiąc wydawnictwo również zapowiedziało wydanie Overlorda #9. Czy się uda, czy też nie, myślę, że pierwszy tytuł będzie zdecydowanie wystarczający na otarcie “łez”. A teraz bomby. Wydawnictwo w zeszłym tygodniu ogłaszało premiery Pyrkonowe, choć nie tylko, a wśród nich znalazły się dwie obowiązkowe pozycje fanów light novel. Pierwszą z nich jest przepiękny artbook Sword Art Online, ilustrowany przez abec, który zawierać również będzie krótką historię od samego autora. Premiera na Pyrkonie. Natomiast drugą z nich jest zapowiedź nowej serii, Sword Art Online: Progressive, czyli historii o podbijaniu latającego zamku Aincrad od pierwszego piętra gry śmierci. Jeśli lubicie główną serię SAO, Progressiva jeszcze bardziej pokochacie! Premiera już w czerwcu. Nie możemy się doczekać!

Wydawnictwo Waneko & JPF

Reszta wydawnictw została trochę przyciemniona przez Kotori, ale i u nich się działo. Wydawnictwo Waneko zgodnie z planem wydawniczym wydało kolejny tomik Re: Zero #12. Historia w tym tomiku jest naprawdę interesująca, ale chyba nie musimy nikogo zachęcać do kupna, bo wszyscy już go zakupili, prawda? Natomiast JPF przesunął premierę kolejnego tomu light novel z uniwersum Naruto, czyli Tajemną historia Brzasku, na ten miesiąc. Chociaż informacje są trochę sprzeczne, bo choć wydawnictwo na początku miesiąca podało, że tomik powinien wyjść z drukarni 20 lutego, to jednak brak go w ramówce na ten miesiąc. Pozostało tylko poczekać i się przekonać.

Którąś z tych serii czytacie regularnie? Dajcie znać w komentarzu! Życzymy miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco, bo obfitują w spoilery.

RE: zero #12

Tom 12.


Re: Zero- Życie w innym świecie od zera #12
GildiaMangastoreSklep WanekoYattaMangarden
Data wydania: 8 lutego 2019

Streszczenie: W czwartej wersji wydarzeń w Sanktuarium Subaru wreszcie spotyka Wiedźmę Zazdrości. Z pomocą Garfiela, który przecież miał być jego wrogiem, staje do walki z pochłaniającym osadę cieniem i… wreszcie poznaje prawdę o Saktuarium. Ale nawet w pozornie beznadziejnej sytuacji, gdy świat przyobleka się w biel, chłopak nie poddaje się. Wyrusza do grobowca, by znów spotkać Wiedźmę… i stawić czoła temu, co „nie miało prawa się wydarzyć”.
– Nie możesz wstać, Subaru?
Przed Wami dwunasty tom pełen oczekiwań i zdradzonych nadziei. Posłuchajcie głosu świata, który już nie istnieje.

Fate/Zero #5

Tom 5.


Fate/Zero #5
GildiaMangastoreSklep WanekoYattaMangarden
Data wydania: 13 lutego 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Overlord #9

Tom 9.


Overlord #9
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: luty 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Naruto LN #6

Tom 6.


Naruto: Tajemna historia Brzasku
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: luty 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Komentarze