Luty 2018

utworzone przez | lut 9, 2018

Premiery miesiąca: Re: Zero #6, No Game No Life #8, Fate/Zero #2

Po tak intensywnym i bogatym styczniu, w którym dostaliśmy aż trzy premiery, wielu ma teraz apetyt na jeszcze więcej. I nikt nie powinien się zawieść, bo dwa wydawnictwa mają dla nas znowu trzy nowe tomiki popularnych tytułów. Jeśli macie jeszcze ferie lub zaraz je zaczynacie, warto się szybko zaopatrzyć w nowe lektury i nadrabiać nowości lub zaległości!

W zeszłym miesiącu wydawnictwo Kotori uraczyło nas odkładanym ósmym tomem Durarara!!, trzecim i ostatnim tomem Pustych granic oraz siedemnastym tomem Sword Art Online, z czego dwa ostatnie wyszły pod koniec lub na przełomie miesięcy. W lutym natomiast wracamy do największej premiery zeszłego roku, czyli drugiego tomu Fate/Zero. Kto jeszcze nie ma zamówionej przedpłaty, ma ostatnią szansę, żeby to zrobić! 🙂 Kolejne dwie premiery będą należeć do wydawnictwa Waneko. 8 lutego dostaliśmy już szósty tom Re: Zero- Życie w innym świecie od zera, a pod koniec miesiąca, czyli 27 lutego, powinniśmy otrzymać ósmy tom No Game No Life. Obie serie wchodzą w szalenie interesujące etapy opowieści, więc gorąco zachęcamy do zakupu.

U pozostałych wydawnictw w tym miesiącu cisza, ale oba powinny wrócić w marcu z nowymi książkami. Warto jeszcze zaznaczyć, bo nigdy o tym nie informowaliśmy, że Kotori mniej oficjalnie potwierdziło, że po nadgonieniu SAO wyda również serię Sword Art Online: Progressive, która opowiada losy bohaterów z pierwszej gry od pierwszego piętra wzwyż. Spodziewamy się, że prace nad nią ruszą jeszcze w tym roku, ale nie jest pewne, czy pierwszy tomik ujrzymy przed Nowym Rokiem.

Którąś z tych serii czytacie regularnie? Dajcie znać w komentarzu! Życzymy miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco, bo obfitują w spoilery.

Re: Zero #6

Tom 6.


Re: Zero- Życie w innym świecie od zera #6
GildiaMangastoreSklep WanekoYattaMangarden
Data wydania: 8 lutego 2018

Streszczenie: Subaru Natsuki po raz kolejny wraca do stolicy, przysięgając zemstę Arcybiskupowi Grzechu, Petelgeuse’owi. Tym razem jest przekonany, że musi jak najszybciej znaleźć sojuszników, by odeprzeć atak wyznawców kultu Wiedźmy i uratować Emilię.
Rozpoczyna rozmowy z innymi kandydatkami, ale te uznają, że Subaru nie dysponuje stosownymi kwalifikacjami do prowadzenia negocjacji i odmawiają współpracy. Kiedy odrzucony i samotny traci już nadzieję, nieoczekiwanie los przynosi mu rozwiązanie…!
– Ja… Ja siebie nienawidzę!
Dopiero krzyk, będący wyrazem rozczarowania własną słabością, rozpoczyna prawdziwe życie Subaru Natsukiego w nowym świecie. Oto szosta odsłona light noveli popartej na popularnym internetowym opowiadaniu. Przed Wami kolejny powrót i jeszcze jedna próba walki z przeciwnościami losu… Nareszcie nadszedł czas na nowy rozdział w życiu bohatera!

No Game No Life #8

Tom 8.


No Game No Life #8
GildiaMangastoreSklep WanekoYatta — Mangarden
Data wydania: 27 lutego 2018

Streszczenie: Boska gra w suguroku dobiega końca. Ale przed linią mety na rodzeństwo czeka jeszcze zadanie od Jibril – symulator odtwarzający Wielką Wojnę. Czy powtórzą błędy z przeszłości, a może znajdą inne rozwiązanie i przepiszą historię?
Czy genialnemu rodzeństwu graczy rzeczywiście uda się zmienić historię świata, w którym królują gry? Udajcie się w kolejną podróż do znanej już Wam fantastycznej krainy z 8 tomem No Game no Life!

Fate/Zero #2

Tom 2.


Fate/Zero #2
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: luty 2018

Streszczenie: Kiritsugu Emiya, zwany Zabójcą Taumaturgów, nie cofnie się przed niczym, by podczas ostatecznej rywalizacji – Wojny o Świętego Graala – osiągnąć swój cel. Szermierz, Duch Bohatera, zrobi wszystko, by nie złamać kodeksu rycerskiego. Przepaść między Mistrzem a Sługą nie mogłaby być większa, jednak mimo dzielących ich różnic stawiają czoła kolejnym wrogim Duchom Bohaterów. Co więcej, przed Kiritsugu wyrasta groźny cień Kireia Kotomine, poszukującego prawdy agenta Świętego Kościoła…

Komentarze