Listopad 2017

utworzone przez | lis 10, 2017

Powoli zbliżamy się do końca roku i ostatnich premier, jakie nas czekają. Ponadto czuć już w powietrzu nastrój przedświąteczny dzięki różnym promocjom czy okazjom, które sypią nam wydawnictwa. Pogoda cały czas wypina się do nas tyłem, więc chyba nie pozostało nic innego, jak przygotować gorące kakao i nadrobić parę zaległości… albo nowości.

Listopad nie jest bogaty w ilość, ale za to jakość tytułów zrekompensuje to niektórym z nawiązką. Pierwsze skrzypce będzie grało Kotori z ich superpremierą, ale zacznijmy od wydawnictwa, które wywiązuje się z premier co do joty, czyli Waneko. Niestety w tym miesiącu zawisło nad kotem parę czarnych chmur. Premiera ósmego tomu No game no life, która miała mieć miejsce w listopadzie, zostaje przesunięta na luty 2018 z powodu problemów zdrowotnych tłumacza. Wypadki losowe zdarzają się każdemu, więc nie pozostało nam nic innego, jak życzyć szybkiego powrotu do zdrowia! Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Premiera drugiego tomu z serii Tokyo Ghoul – Pustka zostaje przesunięta na koniec listopada!

Wracając do Kotori, wydawnictwo przygotowało nam dwie premiery listopadowe i jedno opóźnienie z października. Ów opóźnieniem jest ósmy tom Durarara!!, a nowościami szósty tom Overlorda i wyczekiwany przez ogromną rzeszę osób pierwszy tom Fate/Zero, które początkowo miało być premierą grudniową, ale ostatnie doniesienia z reklamy na końcu drugiego tomu Pustych granic wskazują jednak na listopad. Wszystko byłoby pięknie i cudownie, ale naszym skromnym zdaniem trzy książki mogą być ponad siły wydawnictwa, dlatego obstawiamy raczej DRRR!! i Fate/Zero na listopad, a Overlorda jednak na grudzień. Niepokoi trochę fakt, że okładki nie zostały jeszcze potwierdzone ani też przedpłaty w sklepie wydawnictwa nie zostały otworzone (prócz zbiorczej przedpłaty na wszystkie tomy Fate/Zero), ale wierzymy, że wszystko przebiegnie według planu.

U pozostałych wydawnictw w tym miesiącu cisza. Z ostatnich informacji, jakie udało nam się zdobyć, wiemy, że pozostałe Tajemne historie Naruto zostały przesunięte na 2018, a kolejny tom Log Horizon na luty/marzec. I jak wyżej wspominaliśmy, zachęcamy wszystkich do obserwowania poczynań sklepów wydawnictw, bo z okazji zbliżających się świąt można dorwać bardzo fajne promocje albo gratisy do zamówień. Idealna okazja, żeby uzbroić już się w prezent świąteczny albo nadrobić zaległości.

Którąś z tych serii czytacie regularnie? Dajcie znać w komentarzu! Życzymy miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco, bo obfitują w spoilery.

Tokyo Ghoul - Pustka

Tom 1.


Tokyo Ghoul – Pustka
GildiaMangastoreSklep WanekoYatta — Mangarden
Data wydania: 30 listopada 2017

Streszczenie: “Drzewo Aogiri” – organizacja składająca się z ghuli, przypuszcza skuteczny atak na Cochleę, ośrodek, gdzie przetrzymywani są ich pobratymcy. Po tym bezprecedensowym wydarzeniu BSG wymaga czujności we wszystkich 23 dzielnicach. Mimo to ghule w 8 dzielnicy zaczynają sprawiać kłopoty, doprowadzając do kolejnych incydentów. Te tarcia dodatkowo napędzają wzajemną spiralę zemsty pomiędzy ludźmi i ghulami. Co się działo z Kanekim po tym, jak opuścił 10 dzielnicę? Tutaj przeczytacie o wydarzeniach, które rozegrały się w ciągu sześciu miesięcy, jakie minęły pomiędzy 8 i 9 tomem mangi!

Fate/Zero #1 (Okładka Japońska)

Tom 1. (jap)


Fate/Zero #1
GildiaMangastore (prenumerata tomów 1-6) — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: listopad 2017

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Durarara!! #8 (Okładka Japońska)

Tom 8. (jap)


Durarara!! #8
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: listopad 2017

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Overlord #6 (Okładka Japońska)

Tom 6. (jap)


Overlord #6
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: listopad 2017

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Komentarze