Lipiec 2017

utworzone przez | lip 4, 2017

Pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza. Niby wakacje, a jednak albo pada, albo wieje… Trochę nijak. Może w oczekiwaniu na cieplejsze dni warto nadrobić zaległości w lekturach? Spróbujemy wam w tym pomóc małym konkursem, który szykujemy na dniach, więc bądźcie czujni. Nim jednak do tego dojdzie, przyjrzyjmy się, co wydawcy szykują dla nas w lipcu!

Poprzedni miesiąc był dość obfity w premiery – dostaliśmy ich aż trzy. Lipiec nie wygląda aż tak obiecująco po względem ilości, ale za to obiecano nam całkiem niezłe tytuły!

Na pierwszy ogień idzie 15. tom Sword Art Online od wydawnictwa Kotori. Pewien etap historii dobiegł końca, ale przygoda nadal trwa w najlepsze. Jeśli nie czytaliście poprzedniego tomu, polecamy nie czytać streszczenia obecnego, bo jest dość mocno spoilerowy. Na drugim froncie mamy 4. tom historii pobocznych z uniwersum Naruto, tym razem o tytule Tajemna historia Konohy od wydawnictwa JPF. Myśleliście, że Wielka Wojna była ważnym wydarzeniem, które wstrząsnęło całym światem? Otóż… tak, ale tym razem mamy do czynienia z czymś równie ważnym i przerażającym! Rozpoczyna się misja najwyższej wagi: zdobyć prezenty ślubne dla Naruto i Hinaty! Premiera tomu jest regularnie przesuwana aż od maja, więc dość bezpiecznie można założyć, że lipiec będzie jego ostateczną datą premiery.

Oprócz dwóch wymienionych mamy jeszcze 7. tom Durarara!!, lecz żeby się nie rozczarować, warto się nastawić, że nie ujrzy on światła naszych lampek do czytania w tym miesiącu. Nie została jeszcze złożona strona do preorderu ani nie mamy jeszcze ogłoszonej okładki. Być może to ostatnie pozostałości opóźnień po przykrych sprawach, które dotknęły wydawnictwo w maju.

Wyczekujecie z zapartym tchem któregoś z tomików? Albo może nadrabiacie jeszcze poprzednie? Dajcie znać! I życzymy przyjemnego czytania!

Sword Art Online #15

Tom 15.


Sword Art Online #15
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: 11 lipca 2017

Streszczenie: Pokonanie Najwyższego Kapłana zostało okupione śmiercią Eugeo i uszkodzeniem psychiki Kirito. Od zażartej walki minęło pół roku. Alice i przykuty do wózka Kirito schronili się w wiosce Ruild. Powinność Rycerza Integralności, czyli ochronę świata ludzi, Alice powierzyła Bercouliemu, a sama wybrała spokojne życie u boku pozbawionego duszy Czarnego Szermierza. Tymczasem Podziemie z każdą chwilą zbliża się do przepowiedzianego przez mędrczynię Cardinal ostatecznego eksperymentu obciążenia. Dark Territory szykuje się do inwazji, a budząca grozę Armia Ciemności tylko czeka na rozkaz wymarszu.

Naruto #4

Tom 4.


Naruto: Tajemna historia Konohy
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: lipiec 2017

Streszczenie: W Osadzie Ukrytej w Liściach ogłoszona zostaje tajna misja najwyższej wagi: zdobyć prezenty ślubne dla Naruto i Hinaty. Jakie decyzje podejmą ich przyjaciele? Na czym polegać będzie ostatnia misja drużyny 8, której dla swojej wieloletniej towarzyszki podejmą Shino i Kiba? Oto początek nowej ery. Ślub Naruto i Hinaty już lada dzień.

Durarara!! #7 (Okładka Japońska)

Tom 7. (jap)


Durarara!! #7
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: lipiec 2017

Streszczenie: Nie ogłoszono

Komentarze