Kwiecień 2019 i Pyrkon

utworzone przez | kw. 17, 2019

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie, to kolejny przegląd miesiąca rynku light novel! Wielkimi krokami zbliża się uwielbiany przez wszystkich festiwal fantastyki, czyli Pyrkon, a na nim jak zawsze premiery! W tym roku wydawnictwa przeszły same siebie, bo naprawdę mamy w czym przebierać!

Wydawnictwo Waneko

Na dzień dobry Waneko, które w tym miesiącu obdarowuje nas dwoma pre… w zasadzie to trzema premierami. Początek miesiąca był radosny dla wszystkich fanów Re: Zero- Życie w innym świecie od zera, bo otrzymali oni tomik numer 13. Dwie kolejne light novel to nowości z premierą na Pyrkonie. Pierwsza z nich to trzeci i ostatnich tomik Tokyo Ghoula – Przeszłość. Natomiast druga to dość nietypowa light novel, bo polskiego autorstwa, czyli Kawaii Scotland. Z racji na charakter strony nie zostanie ona zamieszczona w bazie, ale fanki i fanów yaoi zachęcamy do kupna, a być może nie będzie to jedyny taki rodzynek.

Wydawnictwo Kotori

Kotori też wytacza ciężkie działa. Zacznijmy od kolejnego tomiku Sword Art Online #20. Jest to książka kończąca Księżycową Kołyskę i historię w Podziemiu. Nie zapominajmy również, że pozostał już tylko ostatni, dwudziesty pierwszy tomik, aby dogonić japońskie wydania. Drugą premierą Pyrkonową jest przepiękny artbook Sword Art Online, który zawiera masę ilustracji, projektów, szkiców, jak i krótkie opowiadanie. Myślę, że dla fanów serii pozycja wręcz obowiązkowa!

Wydawnictwo Studio JG

Nie zabraknie również czegoś od Studia JG! Widać, że wydawnictwo nabrało ostatnio trochę wiatru w żagle, bo dostajemy kolejny już tomik Log Horizon #6. Kto wie, może nawet niedługo ujrzymy powracającą zapowiedź Torado… lepiej nie zapeszać. 🙂

Kto z was wybiera się na Pyrkon? Na którą z tych serii nie możecie się najbardziej doczekać? Dajcie znać w komentarzu! Życzymy miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco, bo obfitują w spoilery.

RE: zero #13

Tom 13.


Re: Zero- Życie w innym świecie od zera #13
GildiaMangastoreSklep WanekoYattaMangarden
Data wydania: 10 kwietnia 2019

Streszczenie: Subaru Natsuki zupełnie niespodziewanie musi zmierzyć się z drugim etapem Próby. Tym razem przyszło mu oglądać kolejny krąg piekła…Następnie staje twarzą w twarz ze wszystkimi Wiedźmami Grzechu, włącznie z siódmą, która była odpowiedzialna za śmierć pozostałych. Chłopak, wściekły i zrozpaczony jest na skraju załamania. Znów nie udało mu się nikogo uratować… Ale wtedy pewien przyjaciel sprawia, że pojawia się promyk nadziei… który przybiera formę pięści. Subaru otrzymuje ostrą reprymendę – przecież nie wolno się poddawać!
– Załóżmy się. Stawką będą twoje i moje pragnienia!

Tokyo Ghoul: Przeszłość

Tom 3.


Tokyo Ghoul: Przeszłość
GildiaMangastoreSklep WanekoYatta — Mangarden
Data wydania: 26 kwietnia 2019 (Pyrkon)

Streszczenie: Wydarzenia tu opisane dzieją się zanim w 20 dzielnicy doszło do feralnego wypadku, w którym żelazne rury spadły na dwie osoby. Co jakiś czas pojawiają się doniesienia o odkryciu kolejnych ghuli w wielkim skupisku ludzi, jakim jest Tokio. Ludzie i ghule. Te dwa gatunki przecież nie potrafią ze sobą współistnieć, a jedynie, uwikłane w różne układy i konflikty, obserwują się nawzajem w oczekiwaniu na zagrożenie, które może nadejść z przeciwnej strony.
Oto trzeci tom składający się z sześciu opowieści, których akcja toczy się przed rozpoczęciem historii znanej z mangi.

Sword Art Online #20

Tom 20.


Sword Art Online #20
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: 26 kwietnia 2019 (Pyrkon)

Streszczenie: Dochodzi do zdarzenia, którego nie mógłby wywołać żaden związany Rejestrem Tabu czy prawem siły obywatel Podziemia: górski goblin morduje mieszkańca świata ludzi. Okazuje się, że jest to część intrygi mającej na celu doprowadzenie do wybuchu kolejnej wojny pomiędzy światem ludzi a Krainą Ciemności. Chcąc odkryć prawdę o zajściu, Kirito zwraca się po pomoc do Iscarna, dowódcy generalnego Armii Ciemności. Obaj stają oko w oko z domniemanym sprawcą, odzianym na czarno tajemniczym mężczyzną, któremu jednak w ostatniej chwili udaje się uciec. Jako że śledztwo utknęło w martwym punkcie, Asuna postanawia wspomóc się Techniką Wejrzenia w Przeszłość, a wówczas jej oczom ukazuje się zaskakujący obraz… Niedługo potem adeptki Zakonu Rycerzy Integralności, Ronye i Tieze, wpadają w łapy intryganta.

Log Horizon #6 (Okładka Japońska)

Tom 6. (jap)


Log Horizon #6
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: 26 kwietnia 2019 (Pyrkon)

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Kawaii Scotland Light Novel

Tom 1.


Kawaii Scotland
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: 26 kwietnia 2019 (Pyrkon)

Streszczenie: Dworskie intrygi, namiętność, matematyka, sens, heteroseksualizm. Kawaii Scotland light novel nie ma tylko jednej z tych rzeczy.Oto świat będący miksem Japonii i Szkocji w klimatach radosnego quasi-średniowiecznego postapo z magią, zaginioną technologią i duchową mocą płynącą z mielonki i smalcu. Główny bohater, Tonido, próbuje znaleźć odpowiedź na matematyczny problem wagi państwowej, ale zamiast tego znajduje trójkąt miłosny, z którym nie chce mieć nic wspólnego. Zostaje przez to uwikłany w zbrodnię i intrygę, której nie rozumie i która zaprowadzi go na krańce znanego świata. Czy umknie mackom potwora i przeznaczenia?

Sword Art Online Artbook

Artbook


Sword Art Online Artbook
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: 26 kwietnia 2019 (Pyrkon)

Streszczenie: Album zawierający kolorowe ilustracje, projekty okładek, szkice oraz grafiki koncepcyjne postaci, stworzone na potrzeby anime. A wszystko to opatrzone komentarzami autora ukrywającego się pod pseudonimem abec. Na końcu znajduje się krótkie opowiadanie Rekiego Kawahary o tym, jak kuchenne rewolucje Kirito i spółki pokonały ograniczenia systemowe ALO.

Komentarze