Kwiecień 2018

utworzone przez | kw. 10, 2018

Tyle ostatnio rozpraszaczy, świetna pogoda na dworze, nowy sezon anime rozpoczęty, zaległości w książkach, ale nie damy się tak łatwo i prezentujemy wam raport z kolejnego miesiąca naszego rynku light novel. Poprzedni zapowiadał się bardzo obiecująco, ale koniec końców nie był tak kolorowy. Trzymajmy kciuki, żeby tym razem poniższe zapowiedzi okazały się ostateczne!

Wydawnictwo Waneko

Zaskoczenia nie ma, Waneko znowu jak w zegarku wydało kolejny tomik light novel, a jest nim Re: Zero- Życie w innym świecie od zera #7. W momencie publikacji tego newsa powinno być już dostępne w waszych sklepach, więc bierzcie, póki ciepłe!

Wydawnictwo Kotori

Kotori niestety nie udało się całkowicie wywiązać z zeszłomiesięcznych zapowiedzi, dlatego w tym miesiącu możemy się od wydawnictwa spodziewać aż do 3 powieści. Fate/Zero #2 zostało wydane w marcu (chociaż przez błąd w druku zostało wycofane ze sprzedaży aż do wydruku poprawionej wersji), ale Overlord #7 i Durarara #9 przechodzi na kwiecień i dodatkowo dochodzi Sword Art Online #18. Czy uda się wszystko wydać? Ręki nie dałbym sobie uciąć, ale będziemy już przeszczęśliwi (znowu), jeśli już 2 z 3 książek trafi na półki sklepowe w tym miesiącu.

Wydawnictwo JPF

Nie dostaliśmy żadnego sygnału, jakoby kolejny tomik Naruto, Tajemna historia Gaary, miał być przesunięty na kolejny miesiąc, więc raczej ze spokojem możemy go wyczekiwać lada dzień w sklepach. Zajawka tego tomu jest na tyle ciekawa, że od razu złożyłem przedpłatę na ten tomik! Gaara i potencjalna historia miłosna?!

Wydawnictwo Studio JG

Tutaj też mamy powtórkę z poprzedniego miesiąca. Toradora #3 z marca zostaje przesunięta na kwiecień i miejmy nadzieję, że to już data ostateczna. Trzymamy kciuki!

W tym miesiącu każde wydawnictwo powinno mieć coś od siebie, co niezmiernie nas cieszy. Nie zapominajcie, że już za miesiąc Pyrkon i masa novelkowych oraz mangowych premier, na które każdy z nas nie może się doczekać! Dajcie znać w komentarzu, czy na coś czekacie albo co czytacie! Życzymy miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco, bo obfitują w spoilery.

RE: Zero #7

Tom 7.


Re: Zero- Życie w innym świecie od zera #7
GildiaMangastore — Sklep WanekoYattaMangarden
Data wydania: 9 kwietnia 2018

Streszczenie: Kolejna z wielu śmierci łamie serce Subaru, ale chłopak obiecuje Rem, że się nie podda i znajdzie sposób na uratowanie Emilii. Wykorzystując wspomnienia z powrotów poprzez śmierć, przekonuje kandydatki do korony Crusch i Anastazję do zorganizowania wyprawy na diabelstwo zwane „Białym Wielorybem”, które przez czterysta lat terroryzowało ich świat. W kampanii na ukrywającego się we mgle potwora mają wziąć udział zwierzoludzie z grupy leciwych, pałających żądzą zemsty najemników o nazwie „Żelazne Kły” oraz pewien Demon Miecza. Dla tego ostatniego jest to od dawna oczekiwana okazja.
– Dla mojej żony, Teresy von Astrea.
Siódmy tom historii opartej na internetowym opowiadaniu, pełen walki i dramatów. Ten mężczyzna żyje dla miecza i miłości.

Naruto Tajemna historia Gaary

Tom 5.


Naruto: Tajemna historia Gaary
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: kwiecień 2018

Streszczenie: Po zażegnaniu księżycowego kataklizmu świat cieszy się względnym spokojem. Kazekage Gaara – przywódca jednego z filarów Unii Shinobi, Osady Ukrytej w Piasku, otrzymuje od starszyzny niespodziewane polecenie: “Ożeń się”… Podczas gdy dwudziestoletni Kazekage wyrusza na spotkanie swej przyszłej panny młodej, wokół jego brata, Kankuro, zaczynają się kłębić cienie… Spisek, od którego Suna-gakure już wkrótce zadrży w posadach. Krwawe przeznaczenie w imię więzów krwi… Oto historia mężczyzny samotnie stojącego na straży nowej ery.

Overlord #7

Tom 7.


Overlord #7
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: kwiecień 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Durarara #9

Tom 9.


Durarara #9
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: kwiecień 2018

Streszczenie: „Mikado ostatnio zachowuje się jakoś dziwnie. Zupełnie tak jak wtedy… kiedy jeszcze był z nami Kida”.
Dzielnica Ikebukuro w Tokio, gdzie pod powierzchnią letniego spokoju dochodzi do gwałtownych zmian. Mikado, toczący samotną walkę o swoją organizację. Masaomi, powracający do Ikebukuro, żeby naprawić błędy przeszłości. I Anri, zwierzająca się Celty z niepokoju wywołanego dziwnym zachowaniem przyjaciela. Trójka bliskich sobie nastolatków, którymi kierują różne pobudki… Tymczasem dorośli borykają się z innymi problemami. Prześladowana Ruri Hijiribe i martwiący się o nią Yuuhei Hanejima. Shizuo, który w trosce o brata zwraca się do Celty o pomoc. I Bezgłowy Jeździec, którego osoba łączy obie sprawy… Oraz mający własne plany broker informacji.

Toradora #3

Tom 3.


Toradora #3
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: kwiecień 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Sword Art Online #18

Tom 18.


Sword Art Online #18
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: kwiecień 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Komentarze