Kwiecień 2017

utworzone przez | kw. 11, 2017

Szczęśliwie się złożyło, że w pierwszym miesiącu naszej aktywności na rynku pojawiają się aż dwie premiery. Pierwszą z nich, zapowiadaną i lansowaną już od bardzo dawna, jest Re: Zero- Życie w innym świecie od zera od Studia Waneko. Bardzo przyjemna seria z dość świeżym motywem przewodnim. Miłośnicy animacji nie powinni się zawieść. Ukradkiem jeszcze dodam, że jesteśmy bardzo ciekawi, jak wydawnictwo sobie z nią poradzi po dość przeciętnych startach innych serii.

Drugą z nich są Puste Granice, inaczej znane jako Kara no Kyoukai, od Kotori. Nie za wiele wiadomo mi o tej serii, animacji również nie oglądałem. Recenzji napisanej przez MasaGratoRa, fana adaptacji, możecie się spodziewać na krótko po publikacji tomiku. Osobiście dam szansę książce, jak tylko znajdę miejsce w kalendarzyku.

Czytaliście już którąś z tych serii? Albo może oglądaliście adaptacje i czekacie z zapartym tchem na publikacje? Dajcie koniecznie znać, co padnie waszym łupem!

Re:Zero #1

Tom 1.


Re: Zero- Życie w innym świecie od zera #1
GildiaMangastoreSklep WanekoYatta
Data wydania: 6 kwietnia 2017

Streszczenie: Wracając z supermarketu, Subaru Natsuki, licealista jakich wielu, zostaje nagle przywołany do innego świata. Znowu przeniosło kogoś do świata fantasy?! Jednak na miejscu nie ma śladu po osobie, która go ściągnęła, a sam główny bohater dość szybko pakuje się w kłopoty. Zostaje bowiem napadnięty przez rabusiów. Z opresji ratują go tajemnicza srebrnowłosa piękność i jej duchowy pomocnik z wyglądu przypominający kota. Pragnąc się odwdzięczyć Subaru, obiecuje pomoc w odzyskaniu pewnej skradzionej rzeczy. Kiedy już mają złapać złodzieja, zostają zaatakowani i giną… A przynajmniej powinni zginąć.

Puste Granice #1

Tom 1.


Puste Granice #1
GildiaMangastore (1-3)Sklep Waneko — Yatta
Data wydania: 28 kwietnia 2017

Streszczenie: Po przebudzeniu się z dwuletniej śpiączki, w którą zapadła w wyniku wypadku samochodowego, Shiki Ryōgi odkrywa, że straciła pamięć. Jednocześnie zyskuje zdolność pozwalającą jej widzieć śmierć wszelkich istot oraz przecinać ich „linie życia”. Zwyczajny świat, odbijający się w ostrzu noża Shiki, nieustannie miesza się z tym niezwyczajnym… By odpowiedzieć sobie na pytanie, kim tak naprawdę jest, dziewczyna rozpoczyna walkę z bytami zamieszkującymi inne światy. Pomaga jej w tym prywatny detektyw Mikiya Kokutō…

Komentarze