Kolejny Tokyo Ghoul od Waneko

utworzone przez | wrz 14, 2017

Myśleliśmy, że wrzesień minie dość spokojnie i bez ekscesów, a tu proszę, Waneko zrzuciło małą bombkę. Ni stąd, ni zowąd okazało się, że zapowiedź nowego tytułu, którą wydawnictwo opublikowało 4 września, dotyczyła kolejnej light novel ze świata Tokyo Ghoula: Tokyo Ghoul – Pustka. Z jednej strony spodziewaliśmy się, że kiedyś ujrzymy kolejne novelki ghoula, z drugiej zaś nie byliśmy pewni, czy Waneko faktycznie pociągnie tę serię do końca. Co ciekawe, premiera jeszcze w tym roku, bo już 15 grudnia!

Zbierzmy szczękę z podłogi i przyjrzyjmy się, czym tak w zasadzie jest ten tytuł. Tokyo Ghoul – Kuuhaku, bo tak brzmi tytuł w oryginale, to drugi tom z serii novelek osadzonych w uniwersum Tokyo Ghoula. Autorem znowu jest Shin Towada, a ilustracje dostarczył sam autor głównej serii – Ishida Sui. Notabene pisarz napisał również dwa tomiki z serii Tajemnych historii Naruto, historię o Akatsuki oraz Sasuke, które pewnie też prędzej czy później ujrzymy. Już to brzmi jak solidne i wyrobione pióro. A o czym jest sam tom Pustki? Według informacji, które znaleźliśmy, drugi tomik to składanka kilku krótkich historii. Akcja dzieje się w czasie sześciu miesięcy, które upłynęły między 8 a 9 tomem mangi. Fani serii na pewno wiedzą, o jaki moment w fabule głównej serii chodzi.

Nie da się ukryć, że pozycja raczej jest celowana w fanów mangi. Już samo streszczenie raczej nie zachęci nowych czytelników. Ale hej, może to jest właśnie dobry moment, żeby ruszyć również serię mangową? Osobiście od dawna się do niej przymierzam, więc może właśnie takiego impulsu potrzebowałem. Fanom gratulujemy, że się doczekali, a wydawnictwu dziękujemy, że nie porzucili serii! Poniżej jeszcze parę danych o tytule wraz z linkiem do przedpłaty.

Tokyo Ghoul - Pustka (jap)

Tom 1. (jap)


Tokyo Ghoul – Pustka
PREORDER Sklep Waneko
Data wydania: 15 grudnia 2017

Streszczenie: “Drzewo Aogiri”, organizacja składająca się z ghuli, przepuszcza skuteczny atak na Cochleę, ośrodek, gdzie przetrzymywani są ich pobratymcy. Po tym bezprecedensowym wydarzeniu BSG wzmaga czujność we wszystkich 23 dzielnicach. Mimo to ghule w 8 dzielnicy zaczynają sprawiać kłopoty, doprowadzając do kolejnych incydentów. Te tarcia dodatkowo napędzają wzajemną spiralę zemsty pomiędzy ludźmi i ghulami. Co się działo z Kanekim po tym, jak opuścił 10 dzielnicę? Tutaj przeczytacie o wydarzeniach, które rozegrały się w ciągu sześciu miesięcy, jakie minęły pomiędzy 8 i 9 tomem mangi!
Źródło: Wydawnictwo Waneko

  • Tytuł: Tokyo Ghoul – Pustka
  • Autor: Shin Towada, Sui Ishida
  • Liczba tomów: 1
  • Sposób wydania: format standardowy, obwoluta
  • Gatunek/tematyka: dramat, akcja, horror, seinen, psychologiczny
  • Cena: 26,99 zł

Komentarze