J.P.Fantastica zapowiada Death Note: Another Note

utworzone przez | lis 13, 2017

Niemal dwa tygodnie temu, bo drugiego listopada, J.P.Fantastica zapowiedziało wydanie nowego tytułu light novel. Aż do dzisiaj mogliśmy się tylko domyślać, na jaki tytuł padnie. Oczekiwania nadszedł koniec i oto mamy oficjalną informację – kolejnym tytułem J.P.Fantastica będzie Death Note: Another Note! Według wcześniejszych informacji tomik powinniśmy ujrzeć dopiero na Pyrkonie, a format wydania wydaje się identyczny jak Tajemne Historie Naruto.

Death Note: Another Note to jednotomowy prequel do 12-tomowej serii mangowej, który opowiada o współpracy L’a z Naomi Misorą przy rozwiązywaniu zagadki z Los Angeles. Fani mangi na pewno kojarzą bohaterkę oraz to, że owa współpraca była wspominana w komiksie. Historię w oryginale wydano w 2006 roku, autorem opowieści jest legendarny już Nisio Isin, twórca takich marek jak Monogatari Series, Zaregoto czy emitowanej właśnie adaptacji Juuni Taisen, a rysunki dostarczył współtwórca serii mangowej, czyli Obata Takeshi. Jak można się spodziewać po autorze i tytule, tomik obwity jest w bardzo ciekawe zagadki i zwroty akcji.

Trochę spodziewaliśmy się tego tytułu, szczególnie że wydawnictwo jakiś czas temu poinformowało, iż na razie będzie wydawać jedynie light novel serii, które wydaje już jako mangi, ale i tak cieszymy się z tej zapowiedzi, bo to naprawdę solidny tytuł i świetna historia! Nie możemy się już doczekać, żeby doświadczyć jej w oficjalnym polskim wydaniu! Kto również czeka z zapartym tchem? Jeśli jeszcze nie złożyliście preordera, to gorąco do tego zachęcamy! Poniżej kilka szczegółów od wydawnictwa:

Death Note: Another Note

Tom 1. (jap)


Death Note: Another Note
PREORDER Mangarden
Data wydania: 2018

Streszczenie: W Los Angeles dochodzi do serii morderstw. Przestępca na każdym miejscu zbrodni zostawia Wara Nigyo, powszechnie znane jako laleczkę voodo. Ofiary zostają zamknięte w pokojach. Zwraca to uwagę L’a, który, za pośrednictwem Naomi Misory, postanawia rozwiązać zagadkę.
Źródło: Death Note Wiki

  • Tytuł: Death Note: Another Note
  • Liczba tomów: 1
  • Format: 130 x 182 mm
  • Gatunek: detektywistyczny
  • Ilość stron: około 160
  • Cena okładkowa: 24,90 zł

Komentarze