Grudzień 2018

utworzone przez | gru 3, 2018

Pora na kolejny comiesięczny raport z rynku light novel. Jak w listopadzie wydawnictwa trochę poskąpiły nam nowości, bo był to pierwszy od bardzo dawna miesiąc, w którym nie mieliśmy ani jednej premiery, tak grudzień zapowiada się bardzo obiecująco. Może któraś z premier będzie idealna na zimowe wieczory? Albo na prezent? Przepraszamy za brak artykułu w zeszłym miesiącu, ale jak wspominaliśmy wyżej, nie bardzo było nawet o czym pisać… No ale do rzeczy!

Wydawnictwo Kotori

Kotori zaczyna nas przyzwyczajać, że ogłoszenie premier potrafi nastąpić tydzień przed ich wydaniem. I tak jest też w tym miesiącu. W druku jest już Sword Art Online #19, który dość długo czekał na materiały kolorowe oraz akceptację okładki ze strony japońskiej, oraz Durarara!! #10. Przy okazji “Durki” dowiedzieliśmy się z informacji forumowych, że wydawnictwo nie planuje wydawania light novel, której mangowy odpowiednik istnieje już na rynku. Choć jest to wiadomość smutna, to jednak zrozumiała.

Wydawnictwo Waneko

Waneko również przygotowało dla nas coś na sezon świąteczny. Z lekką obsuwą pojawia się wyczekiwany No Game No Life – Practical Game War, który jest zbiorem pobocznych historii tej serii, oraz Re:Zero – Życie w innym świecie od zera #11. Premiery równie mocne, co wydawnictwa wyżej!

Wydawnictwo Studio JG

Nie zabrakło czegoś również od Studia JG. I nie, nie jest to Toradora, tylko Log Horizon #5! Premiera czwartego tomu miała miejsce w czerwcu poprzedniego roku, ale nareszcie nadszedł koniec wyczekiwań na kolejny! A o Toradorze #3 warto wspomnieć, że została zdjęta z infografik zapowiedzi, bo podobno wydawnictwo nie ma wpływu na jej przesunięcia. Nie wiemy, czy to strona japońska z czymś zwleka, czy u nas coś jest na rzeczy. W każdym razie życzymy jak najszybszego wydania!

I na koniec słówko o ostatnim z czterech wydawnictw light novel. JPF poinformował, że kolejny tomik z uniwersum Naruto – Tajemna historia Brzasku – został przeniesiony na styczeń przyszłego roku.

Przypominamy wszystkim, choć pewnie nawet nie musimy, że w sklepach mangowych trwają promocje świąteczne, więc zachęcamy wszystkich do polowania na jak najlepsze przeceny i prezenty świąteczne.

Którąś z tych serii czytacie regularnie? Dajcie znać w komentarzu! Życzymy miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco, bo obfitują w spoilery.

RE: zero #11

Tom 11.


Re: Zero- Życie w innym świecie od zera #11
GildiaMangastoreSklep WanekoYatta — Mangarden
Data wydania: 12 grudnia 2018

Streszczenie: Subaru Natsuki radzi sobie ze wspomnieniami z czasów, kiedy mieszkał jeszcze z rodzicami, i przechodzi pierwszy etap Próby. Po raz kolejny przysięga sobie, że zrobi wszystko, by pomóc Emilii i że odzyska Rem, ale plany krzyżuje mu Łowczyni Trzewi, Elza. Starcie z potężną morderczynią kończy się dla niego kolejnym powrotem przez śmierć. Chłopak próbuje ulepszyć swój plan, ale okazuje się, że nie wszystko odbywa się dokładnie tak, jak w poprzedniej wersji wydarzeń…
– Nie zgadzam się, żeby do Próby podszedł kto inny niż ta księżniczka! Zwłaszcza ty!

No Game No Life: Practical War Game

Tom 1.


No Game No Life: Practical War Game
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: 13 grudnia 2018

Streszczenie: Co wydarzyło się, że Feel zdecydowała się stanąć po stronie Zell? W jakie kłopoty wpadła Steph chcąc pokonać Sorę? Jak wyglądaly walki Shinku Nilvalen? Tego i wielu faktów o dziejach Jibril dowiemy się ze zbioru PRACTICAL WAR GAME!

Durarara!! #10

Tom 10.


Durarara!! #10
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: grudzień 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Sword Art Online #19

Tom 19.


Sword Art Online #19
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: grudzień 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Log Horizon #5

Tom 5.


Log Horizon #5
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: grudzień 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Komentarze