Grudzień 2017

utworzone przez | gru 13, 2017

Czas na comiesięczny zwiad z naszego rynku light novel. Święta już za rogiem, więc dobra premiera w tym miesiącu mogłaby okazać się świetnym prezentem na święta. Niestety, jak wcześniej pisaliśmy, sporo serii zalicza opóźnienia w tym okresie i w większości nie z winy wydawnictw, ale nawet drukarni czy stron japońskich, więc obecne plany mogą okazać się trochę inne niż przyniesie nam rzeczywistość. No ale jak to wygląda na ten moment?

Gdyby wszystko ułożyło według myśli wydawnictw, otrzymalibyśmy sześć nowych tomików. Najwięcej do powiedzenia może mieć Kotori, które teoretycznie mogłoby wypuścić aż cztery premiery. Tak realnie raczej należy się nastawiać na dwie, czyli pierwszy tom Fate/Zero, który zapowiedziany już jest na 18 grudnia, oraz szósty Overlord, którego dnia premiery jeszcze nie znamy. Mamy jeszcze ósmy tom Durarara!! oraz trzeci Pustych granic, ale nie posiadają one jeszcze zaakceptowanych okładek ani nawet założonych stron z przedpłatami w sklepie wydawnictwa, więc szanse na grudzień są bardzo nikłe.

Dalej mamy wydawnictwo Waneko, które jak zwykle stara się trzymać terminów i premierę swojej jedynej light novel tego miesiąca miało już 8 grudnia, a był nim piąty tomik Re: Zero- Życie w innym świecie od zera. Jak zawsze szacunek i brawa. Na zakończenie mamy Studio JG z premierą papierowego wydania przeboju kinowego zeszłego roku, czyli twoje imię. Według ostatnich doniesień prace nad tomikiem były na wykończeniu, a okładka czeka na akceptację ze strony japońskiej. Jeśli do tej pory jej nie otrzymali, raczej można snuć domysły, że jednak przed świętami książki nie dostaniemy… ale jeszcze jej nie skreślajmy!

Aktualizacja 1: Kilka godzin po publikacji artykułu otrzymaliśmy post Studia JG ze wzorem okładki twoje imię i informacją, że książka jest już w druku. Niestety, na stronie sklepu wydawnictwa jako datę premiery wpisano “koniec grudnia”, więc o tomiku przed świętami możemy raczej zapomnieć.

Aktualizacja 2: Dzień po opublikowaniu artykułu dostaliśmy nową rozpiskę od wydawnictwa Kotori na przyszły rok… i tak jak się obwialiśmy, Durarara!! oraz Puste Granice zostały przeniesione na styczeń.

Chcielibyśmy jeszcze przypomnieć, że niektóre wydawnictwa w ramach świątecznych promocji mają bardzo fajne kalendarze z bohaterami light novel, dlatego zachęcamy do rzucenia okiem. Życzymy wszystkim miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, bo mogą obfitować w spoilery.

Re: Zero #5

Tom 5.


Re: Zero- Życie w innym świecie od zera #5
GildiaMangastoreSklep WanekoYattaMangarden
Data wydania: 8 grudnia 2017

Streszczenie: „Już dobrze, Subaru Natsuki.”
Od fatalnego pożegnania z Emilią mijają trzy dni. Aby uciec od tamtych wydarzeń, Subaru zbliża się do Lady Crusch i daje się coraz bardziej rozpieszczać Rem. Zatraca się; zaczyna wątpić, kim tak naprawdę jest. Wtedy docierają do niego złe wieści: Emilia jest w niebezpieczeństwie.
– Tak… beze mnie nie da sobie rady. Na pewno.
Ratując Emilię, Subaru chce udowodnić swoją wartość. Pełen mrocznych myśli wyrywa się spod opieki Crusch i wyrusza do rezydencji Roswaala. Ale kiedy wreszcie dociera do tak dobrze sobie znanego miejsca, okazuje się, że będzie musiał stawić czoło prawdziwemu złu…

Fate/Zero #1

Tom 1.


Fate/Zero #1
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: 18 grudnia 2017

Streszczenie: Wojna o Świętego Graala – ostateczny pojedynek pomiędzy Duchami Bohaterów przyzwanymi przez siedmiu magów. Stawką jest moc Graala, który spełni każde życzenie zwycięzcy. Poznaj całą prawdę o Czwartej Wojnie o Świętego Graala, wspomnianej jedynie zdawkowo w bestsellerowej grze “Fate/stay night”, opartej na scenariuszu Kinoko Nasu. Zanurz się w opowieści, która wyszła spod ostrego jak brzytwa pióra Gena Urobuchiego.

Overlord #6

Tom 6.


Overlord #6
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: grudzień 2017

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Kimi no Na wa

Tom 1.


twoje imię.
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: grudzień 2017

Streszczenie: Mitsuha mieszka w malutkim miasteczku, marząc o tym, aby kiedyś rozpocząć studia w stolicy. Taki mieszka i uczy się w Tokio. Pewnego razu, na wskutek przedziwnego fenomenu wywołanego przelatującą w pobliżu Ziemi kometą, na jeden dzień zamieniają się ciałami. To, co z początku wydawało im się snem, wkrótce okazuje się ich nową rzeczywistością, ponieważ zjawisko powtarza się za każdym razem, gdy zasypiają. Aby przetrwać ten zwariowany okres muszą obmyślić sposób, aby się ze sobą komunikować. Zwłaszcza że wkrótce będą musieli zmierzyć się z wydarzeniem, które wszystko zmieni…

Komentarze