Fate/Zero kolejną nowością od Kotori

utworzone przez | kw. 29, 2017

Nie sądzę, żeby istniała osoba na tym świecie, która nie słyszała o Pyrkonie. I o tym, że Pyrkon właśnie ma lub miał miejsce – w zależności od tego, kiedy to czytanie. Nasze mangowe wydawnictwa jak zawsze miały na nim swój krótki panel, na którym ogłaszali plany na przyszłość i odpowiadali na pytania. Wśród mniej lub bardziej ekscytujących informacji, Kotori zrzuciło prawdziwą bombę, którą zapowiadali już od jakiegoś czasu. Bombę o nazwie Fate/Zero, pióra Urobuchi Gena. Seria kultowa i bardzo lubiana głównie przez swoją adaptację z 2011 roku. Wydawnictwo czekało na licencję prawie dwa i pół roku. Osobiście obstawialiśmy coś bliższemu okruchom życia, zważywszy na to, że wciąż niewiele tego mamy na rynku, ale nie trzeba było nas nawet zachęcać do złożenia preorderu na całość.

Napisany w 2006 roku Fate/Zero jest prequelem visual novel z 2004 roku o tytule Fate/Stay Night. Akcja, jak w serii głównej, kręci się wokół Wojny Świętego Graala. Seria przez wielu uważana za dojrzalszą od swojej starszej siostry – głównie przez obecność starszych bohaterów, a nie jak to miało miejsce w vn licealistów.

Warto było czekać dwa i pół roku? Naszym zdaniem tak. Kotori jak zawsze pokazuje dość odważne podejście do wyboru tytułów. Tytułów, które na pewno nie znalazłyby się na pierwszym miejscu w rankingu popularności, ale które mają swoją wierną bazę fanów. Podejście jest dla nas dodatkowo ekscytujące, bo przy każdej nowej zapowiedzi możemy się spodziewać czegoś zupełnie świeżego i nieoczekiwanego, a nie tytułu, który w niedalekiej przeszłości odniósł niesamowity sukces przez swoją adaptację. Jeśli jeszcze nie złożyliście preordera, to natychmiast musicie to zrobić! A poniżej kilka szczegółów od wydawnictwa:

Fate/Zero #1

Tom 1. (jap)
Fate/Zero #2

Tom 2. (jap)
Fate/Zero #3

Tom 3. (jap)
Fate/Zero #4

Tom 4. (jap)
Fate/Zero #5

Tom 5. (jap)


Fate/Zero #6

Tom 6. (jap)


Fate/Zero 1-6
PREORDER Mangastore
Data wydania: 18 grudnia 2017

Streszczenie: Wojna Świętego Graala – pościg za mocą Świętego Graala, która sprawia, że nawet niemożliwe staje się możliwe. To wyścig, w którym siedmiu magów przyzywa siedem Bohaterskich Duchów, by walczyły w ich miejsce. Rozstrzygnięcie tej wojny odkładano już trzy razy, teraz zaś nadszedł czas na czwartą potyczkę…
Źródło: Wydawnictwo Kotori

  • Tytuł: Fate/Zero
  • Liczba tomów: 6
  • Format: 130 x 182 mm
  • Okładka: miękka ze skrzydełkami
  • Gatunek: akcja, fantasy
  • Cena okładkowa: 29,90 zł
  • Tłumaczenie: Dariusz Latoś

Komentarze