Czerwiec i Lipiec 2019

utworzone przez | lip 5, 2019

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie, to kolejny przegląd miesiąca z rynku light novel! W zasadzie to przegląd dwóch miesięcy. W czerwcu tak słoneczko przygrzało, że o książkach czy pisaniu można było kompletnie zapomnieć. Jednak wracamy z podwójną siłą i prezentujemy podwójną liczbę newsów!

Wydawnictwo Waneko

Zacznijmy od premiery z zeszłego miesiąca. 17 czerwca wyszedł oczekiwany przez fanów czternasty tomik Re:Zero od wydawnictwa Waneko. Jeśli niezachwiana tendencja do trzymania się nałożonych przez siebie terminów się zachowa, już za niecały rok wydawnictwo dogoni aktualnie ostatni tomik, który wyszedł w Japonii, czyli numer dwudziesty. Do tego czasu autor z pewnością dorzuci jeszcze z dwa lub trzy w oryginale, ale i tak jesteśmy już bardzo blisko!

Wydawnictwo Kotori

Od wydawnictwa Kotori mamy informację dosłownie sprzed chwili. Pierwszy tomik Sword Art Online: Progressive, który pierwotnie był planowany na czerwiec, będzie miał swoją premierę już za tydzień, więc między 8 a 12 lipca. Kto nie może się już doczekać?!

Na koniec jeszcze informacja z obozu JPF. Niedawno wydawnictwo ogłosiło, kiedy możemy się spodziewać kolejnego tomiku light novel z uniwersum Naruto. Zadebiutuje on już w sierpniu, a tytuł będzie brzmieć Prawdziwa historia Itachiego – księga blasku.

Którąś z tych serii czytacie regularnie? Dajcie znać w komentarzu! Życzymy miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco, bo obfitują w spoilery.

RE: zero #14

Tom 14.


Re: Zero- Życie w innym świecie od zera #14
GildiaMangastoreSklep WanekoYattaMangarden
Data wydania: 17 czerwca 2019

Streszczenie: Subaru pogodził się z Garfielem, którego opór przed uwolnieniem Sanktuarium był jak dotąd największą przeszkodą na drodze do wyjścia z impasu. Nadszedł czas na kolejny etap walki z przeznaczeniem. Teraz Emilia musi zmierzyć się z przeszłością, którą dotąd skrywała w najgłębszych zakamarkach serca. W oczekiwaniu na zakończenie Próby jedna z kopii Ryuzu, Cima, zaczyna opowiadać historię Sanktuarium. Przeszłość powraca do życia…
Czy dowiemy się czego żałuje pewna dziewczyna?
– Panienko Beatrice, proszę nie jeść tyle słodyczy…

Sword Art Online: Progressive #1

Tom 1.


Sword Art Online: Progressive #1
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: lipiec 2019

Streszczenie: „Tej gry nie da się przejść. Każdy z nas kiedyś umrze, a jedyna różnica polega na tym, czy stanie się to prędzej czy później…”
Minął miesiąc, odkąd rozpoczęła się stworzona przez Akihiko Kayabę gra śmierci. W tym czasie już dwa tysiące graczy straciły życie, zaś pokonanie bossa pierwszego poziomu stało się priorytetem. Zwołano w tej sprawie posiedzenie, na które zaproszono najsilniejszych wojowników. Jeden z nich, walczący solo gracz imieniem Kirito staje się świadkiem walki nieznajomej dziewczyny z potężnym potworem. Jej rapier wygląda zupełnie jak rozdzierająca nocne niebo spadająca gwiazda…
Historie zawarte w niniejszej książce odpowiedzą na pytanie, dlaczego zaczęto nazywać Kirito „Czarnym Szermierzem”, przedstawią związaną z rajdem na drugiego bossa smutną historię pewnego kowala, a także odkryją wiele innych sekretów dryfującego zamku Aincrad.

Komentarze