Czerwiec 2018

utworzone przez | cze 13, 2018

Czerwiec to zawsze mieszany okres dla moli książkowych. Niby wakacje, więcej wolnego czasu, ale weź wytrzymaj przy upałach, no powodzenia. Ale na szczęście zdarzają się dni chłodniejsze, w które można się zrelaksować przy ulubionej serii. A na którą z premier czerwcowych najbardziej czekaliście?

Wydawnictwo Waneko

Czarne koty jak zwykle nie zawodzą i z zegarkiem w ręku prezentują nam kolejny tomik. Re: Zero- Życie w innym świecie od zera #8 miał premierę już 8 czerwca, więc w momencie czytania tego artykułu albo już macie go w rękach, albo możecie priorytetem go sobie zamówić. Gorąco zachęcamy!

Wydawnictwo Kotori

Plan na ten miesiąc wydawnictwa Kotori wygląda bardzo obiecująco. W pierwszej kolejności powinniśmy ujrzeć Sword Art Online #18, który przesunięty został z maja, a zaraz po nim zagościć powinien Fate/Zero #3. Oba tomiki znajdują się już w drukarni, więc to już naprawdę tylko kwestia paru dni/tygodnii.

Wydawnictwo Studio JG

Toradora #3 najwyraźniej coraz bliżej wydania! Tomik pierwszy raz pojawił się w planie wydawniczym na marzec, potem gościł w kwietniu, a w maju nagle zniknął i nie wiedzieliśmy w zasadzie, kiedy się go spodziewać. Jednak wydawnictwo rozwiewa wątpliwości i znowu go wstawiło w planie na obecny miesiąc. Czy to będzie już ostatnie przesunięcie tego tomiku? Tego im życzymy!

Ciekawą wiadomością w zeszłym miesiącu podzielił się również JPF, o której informowaliśmy już na naszym facebooku. Otóż tak trochę po cichu wydawnictwo opublikowało zdjęcie z kolejnymi light novel z uniwersum Naruto! Dwa z nich opowiadają o losach Itachiego, jeden o Sasuke i ostatni o wiosce Konoha. Dat brak, ale im bliżej będziemy wydania ostatniej Tajemnej historii, tym pewnie więcej będziemy wiedzieć, a owy tomik zaplanowany jest na wrzesień.

Którąś z tych serii czytacie regularnie? Dajcie znać w komentarzu! Życzymy miłej lektury i jak zawsze przestrzegamy przed czytaniem poniższych streszczeń, jeśli nie jesteście na bieżąco, bo obfitują w spoilery.

RE: zero #8

Tom 8.


Re: Zero- Życie w innym świecie od zera #8
GildiaMangastoreSklep WanekoYatta — Mangarden
Data wydania: 8 czerwca 2018

Streszczenie: Subaru udaje się przeżyć straszliwą walkę z Białym Wielorybem. Nadszedł czas, by znów się udać na ziemie Mathersa. Zrządzeniem losu, jego towarzyszem walki staje się Julius, z którym chłopak musi się w końcu pogodzić. Wreszcie nadchodzi czas, by stanąć do walki z najgorszym wrogiem: Kultem Wiedźmy i przewodzącym mu Arcybiskupem Grzechu Petelgeusem Romanee – Conti, by przeszkodzić w jego planie ataku na Emilię i innych mieszkańców rezydencji Roswaala. Teraz Subaru będzie mógł wykorzystać doświadczenie zdobyte przez powrót przez śmierć, by oszukać okrutny los i zapobiec tragedii…!
– Mam do was prośbę. Pomóżcie mi zwyciężyć!
Oto przepełniona determinacją i uczuciami historia z 8 tomu nowelki opartej na internetowym opowiadaniu.

Sword Art Online #18

Tom 18.


Sword Art Online #18
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: czerwiec 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Fate/Zero #3

Tom 3.


Fate/Zero #3
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: czerwiec 2018

Streszczenie: Czwarta Wojna o Świętego Graala zbliża się do punktu kulminacyjnego przez bezlitosne sztuczki Kiritsugu Emiyi. Tymczasem Król Podbojów Iskandar ogłasza „Debatę o Świętego Graala” – pojedynek mający zadecydować o pierwszeństwie pośród władców. Król Królów Gilgamesz, Król Rycerzy Artoria Pendragon czy może Iskandar? Kto okaże się godny miana „Króla Świętego Graala”?
Oto trzeci tom historii, która doprowadziła do wydarzeń z „Fate/stay night”!

Toradora #3

Tom 3.


Toradora #3
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: czerwiec 2018

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Komentarze