Czerwiec 2017

utworzone przez | cze 7, 2017

Gorąc na zewnątrz, duszno w szkołach i płeć piękniejsza chodząca w coraz skąpszych ubraniach. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że mamy czerwiec w pełni i wakacje za rogiem! A co ten miesiąc oznacza dla naszego rynku light novel?

Niestety, maj nie okazał się tak obfity, jak sądziliśmy. Z planowanych czterech premier otrzymaliśmy tylko jedną. Wydawnictwo Kotori, Studio JG oraz JPF zmagało się z różnymi problemami i nie zmieściło się w pierwotnym planie. Tylko Waneko uniknęło fatum (odpukać) i zdołało wydać kolejny tomik NGNL. Czyli co, w tym miesiącu dostaniemy trzy czerwcowe i trzy zaległe majowe premiery? Czy raczej należy się spodziewać kolejnych opóźnień?

Możemy się tylko domyślać. Bardzo prawdopodobne, że SAO oraz Durarara!! od Kotori zostaną przesunięte przez obsuwę związaną z Overlordem, ale chcielibyśmy się mylić. Przy reszcie nie ma raczej żadnych przesłanek, które mogłyby źle rokować, więc z dużym prawdopodobieństwem możemy liczyć na cztery premiery! Kto się cieszy tak jak my? 🙂 Listę premier kolejnych miesięcy możecie znaleźć na podstronie “Kalendarz”.

UPDATE: Kotori właśnie zapowiedziało, że Overlord #4 i SAO #15 pojawi się w czerwcu. A więc Durarara!!
ujrzymy najwcześniej w lipcu.

Z informacji wartych jeszcze odnotowania jest zmiana trybu wydawniczego No Game No Life od wydawnictwa Waneko – z dwumiesięcznego na trzymiesięczny – ze względu na objętość kolejnych tomów.

To na ten moment tyle. Macie któryś z tych tomów na oku? Czy może nadrabiacie jeszcze zaległe? Dajcie znać! Szykujemy w niedalekiej przyszłości parę letnich artykułów, więc zerkajcie na stronę od czasu do czasu. Powodzenia w przetrwaniu tych ostatnich dni przed wakacyjną wolnością!

Re:Zero #2

Tom 2.


Re: Zero- Życie w innym świecie od zera #2
GildiaMangastoreSklep WanekoYatta — Mangarden
Data wydania: 8 czerwca 2017

Streszczenie: Subaru udało się wydostać w pierwszej śmiercionośnej pętli. Po przebudzeniu się w luksusowej posiadłości spotyka Ram i Rem, bliźniacze pokojówki. Znajduje się w domu hrabiego Rowaala, opiekuna i poplecznika Emilii, która uratowała ciężko rannego chłopaka. Tutaj przeżyje sielskie chwile wraz z bliźniaczkami i Beatrcie, młodocianą bibliotekarką chroniącą Zakazanej Biblioteki. A przynajmniej tak to miało wyglądać, gdyż nasz bohater władował się w kolejną pętlę.

Naruto #4

Tom 4.


Naruto: Tajemna historia Konohy
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: czerwiec 2017

Streszczenie: W Osadzie Ukrytej w Liściach ogłoszona zostaje tajna misja najwyższej wagi: zdobyć prezenty ślubne dla Naruto i Hinaty. Jakie decyzje podejmą ich przyjaciele? Na czym polegać będzie ostatnia misja drużyny 8, której dla swojej wieloletniej towarzyszki podejmą Shino i Kiba? Oto początek nowej ery. Ślub Naruto i Hinaty już lada dzień.

Sword Art Online #15

Tom 15.


Sword Art Online #15
GildiaMangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: czerwiec 2017

Streszczenie: Pokonanie Najwyższego Kapłana zostało okupione śmiercią Eugeo i uszkodzeniem psychiki Kirito. Od zażartej walki minęło pół roku. Alice i przykuty do wózka Kirito schronili się w wiosce Ruild. Powinność Rycerza Integralności, czyli ochronę świata ludzi, Alice powierzyła Bercouliemu, a sama wybrała spokojne życie u boku pozbawionego duszy Czarnego Szermierza. Tymczasem Podziemie z każdą chwilą zbliża się do przepowiedzianego przez mędrczynię Cardinal ostatecznego eksperymentu obciążenia. Dark Territory szykuje się do inwazji, a budząca grozę Armia Ciemności tylko czeka na rozkaz wymarszu.

Log Horizon #4 (Okładka japońska)

Tom 4.


Log Horizon #4
Gildia — Mangastore — Sklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: czerwiec 2017

Streszczenie: Nie ogłoszono.

Overlord #4

Tom 4.


Overlord #4
GildiaMangastoreSklep Waneko — Yatta — Mangarden
Data wydania: czerwiec 2017

Streszczenie: Nadchodzi dzień zakończenia usługi niezwykle popularnej niegdyś gry online, Yggdrasil. Główny bohater – na co dzień samotny pracownik firmy, a w wirtualnej rzeczywistości potężny mag-szkielet, Momonga – loguje się do pełnego wspomnień świata, by spędzić w nim ostatnie chwile. Ale choć wyznaczona godzina zamknięcia gry mija, Momonga nie zostaje wylogowany. Z każdą chwilą ogarnia go coraz silniejsze wrażenie, że trafił do zupełnie innego świata – świata, w którym NPC mają własną wolę…
Tak oto zaczyna się legenda dowodzonej przez Momongę gildii, Ainz Ooal Gown.

Komentarze