Anime na podstawie LN – Lato 2017

utworzone przez | cze 14, 2017

Skąd pomysł na taki wpis? Otóż wzrost popularności LN na Zachodzie zawdzięcza się przede wszystkim anime.
To dzięki nim dowiadujemy się o istnieniu wielu ciekawych powieści. Kto wie, być może wśród zapowiedzianych anime szykują się tytuły, które wylądują na naszych półkach w papierowej formie? Czas pokaże, a tymczasem zapraszam do listy anime, które będą adaptować powieści (nie tylko LN) w sezonie letnim. Skupiam się tylko na nowych tytułach, pomijam kontynuacje (w tym przypadku Owarimonogatari S2). Kinówek nie liczę, bo dość często nie mamy dostępu do premier BD/DVD przed premierą kinową.

Vatican Kiseki Chousakan

Vatican Kiseki Chousakan #1

Tom 1.


Nietypowa pozycja, ponieważ nie jest to adaptacja LN, a zwykłej powieści wydawanej pod szyldem Kadokawa Horror Bunko. Należy oczekiwać dojrzalszej fabuły. A o czym jest ta powieść?
O dwóch badaczach pracujących dla watykańskiej organizacji nazywanej Zgromadzeniem Świętych, która zajmuje się sprawdzaniem wiarygodności potencjalnych cudów – innymi słowy “falsyfikacją”.
Link: MyAnimeList

Knight’s & Magic

Knight's & Magic #1

Tom 1.


W dużym skrócie: fan mechów reinkarnuje się w innym świecie, gdzie takie maszyny istnieją naprawdę. Wraz z kumplami postanawia stać się pilotem humanoidalnej broni.
Nie oczekuję tutaj niczego odkrywczego. Miałem nadzieję, że chociaż nacieszę się walkami. Ale skąd – robi to 8bit, które nie szczyci się wysoką jakością animacji. Aha – w tytule nie ma błędu. To oryginalna pisownia.
Link: MyAnimeList

Youkai Apartment no Yuuga na Nichijou

Youkai Apartment no Yuuga na Nichijou #1

Tom 1.


Źródłem bazowym jest LN, ale adaptacja opiera się też na mandze w kreowaniu świata. Mamy do czynienia z sierotą, która przez nie(?)fortunny zbieg okoliczności trafia do pięknego prywatnego internatu, gdzie oprócz pewnej ślicznej rówieśniczki żyją upiory wszelkiej maści.
Ciekawie wygląda okładka. Przypomina mi książki produkowane w PRL dla podstawówki. Jeżeli zostanie wydana w Polsce, to liczę na mangowe odpowiedniki okładek.
Link: MyAnimeList

Isekai Shokudou

Isekai Shokudou #1

Tom 1.


W dzielnicy handlowej od 50 lat otwarta jest inspirowana kulturą Zachodu restauracja. Ceni ją wielu biznesmenów, którzy pracują w jej okolicy. Jednak lokal posiada swój sekret. W każdą niedzielę (która w dzielnicy handlowej jest dniem wolnym) przyjmuje “Tych po drugiej stronie”, dla których dania w tym lokalu są czymś egzotycznym. Ci goście nazywają to miejsce “Restauracją z innego świata”.
Trzeba przyznać, że opis intryguje.
Link: MyAnimeList

Fate/Apocrypha

Fate/Apocrypha #1

Tom 1.


Tytuł, który spośród całego sezonu ma największą szansę na ukazanie się w Polsce. Posiada tyle samo tomów, co Fate/Zero, jest również skończony, dlatego anime pewnie zadaptuje całość. Historia przedstawia alternatywną wersję Fate/stay night.
W okolicach Piątej Świętej Wojny Graala F/SN grupa Yggdmillennia odłącza się od Zrzeszenia Magów i oświadcza, że jest w posiadaniu Graala. Na tę wieść Zrzeszenie wysyła 50 magów, którzy mają za cel odzyskanie Graala, jednak zostają zabici przez tajemniczego Sługę. Jednemu z magów udaje się resztkami sił przyzwać dzięki Graalowi 14 sług.
W ten sposób wybucha Wielka Wojna Graala, w której walczą ze sobą dwie frakcje: Czarna, której reprezentantem jest Yggdramillennia, oraz Czerwona, do której należą magowie ze Zrzeszenia i Kościoła.
Link: MyAnimeList

Tenshi no 3P!

Tenshi no 3P! #1

Tom 1.


Project No.9 chyba zrozumiało, że ich jedyne udane dzieło było związane z loli, dlatego próbują z nowym tytułem, w którym występują słodkie zakazane owoce. Głównym bohaterem jest hikikomori, który hobbystycznie tworzy vocaloidy i wrzuca je do sieci. Pewnego dnia dostaje wiadomość od fana, czy mogliby się spotkać w realu. Doznaje szoku, gdy na miejscu spotkania zastaje 3 młode dziewuszki pragnące założyć zespół, a nasz bohater ma im w tym pomóc.
Czyżby krew z nosa wracała do łask?
Link: MyAnimeList

Isekai wa Smartphone to Tomo ni.

Isekai wa Smartphone to Tomo ni. #1

Tom 1.


Production Reed – studio, które maczało palce w wielu klasykach takich jak Inuyasha, Sailor Moon czy Macross 7. Od ostatniego czasu pragnie wrócić do łask. Czy tym razem im się uda? Początek przypomina trochę KonoSubę.
Nasz główny bohater zostaje przypadkowo zabity przez boga. W ramach przeprosin dostąpi reinkarnacji w świecie fantasy oraz zostanie spełnione jedno życzenie. Nasz główny bohater prosi o możliwość zatrzymania smartfona. Tak oto rozpoczyna się jego nowe absurdalne życie w pseudośredniowieczu.
Link: MyAnimeList

Dive!!

Dive!! #1

Tom 1.


Po tematyce nawet nie podejrzewałem, że to nie będzie LN. Licealny klub skoków do wody ostatnio nie radzi sobie dobrze i sponsorzy chcą wycofać się ze wsparcia finansowego. Jednak po namyśle stawiają warunek: jeśli ich nowemu trenerowi uda się wysłać jednego z członków klubu na olimpiadę, to nie wycofają wsparcia. Mają na to rok.
Na podstawie powieści stworzono film live-action. Japończycy już niejednokrotnie pokazywali, że nawet z mało ekscytującego dla laika sportu potrafią zrobić coś epickiego.
Link: MyAnimeList

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e #1

Tom 1.


Lerche nie odpuszcza. Po sukcesie Danganronpy i Ansatsu Kyoushitsu znalazł kolejną historię o wybitnych uczniach.
Wyobraźcie sobie najnowocześniejsze liceum, gdzie każdy uczeń po zdaniu egzaminów końcowych zawsze dostaje się na studia lub znajduje pracę. Zasady dot. wyglądu są dużo mniej restrykcyjne niż w standardowych szkołach. Jednak tylko najlepsi uczniowie otrzymują specjalne przywileje.
Nasz główny bohater przez swoją nieostrożność źle wypadł na egzaminach wstępnych i trafił do klasy D – najgorszej. Jednak po zapoznaniu się z rówieśnikami z klasy coś ma się zmienić.
Link: MyAnimeList

Gamers!

Gamers! #1

Tom 1.


Jest to komedia stawiająca na gagi. Spotkamy tutaj maniaków gier, w tym śliczne dziewuszki. Śmiechom nie będzie końca.
Stawiam, że to short. Studio nie ma żadnej pełnej produkcji w portfolio. Szykuje kinówkę, która nie ma nawet przybliżonej daty premiery.
Link: MyAnimeList

Sezon letni rozpocznie się 18 czerwca, a z podanej listy ujrzymy najpierw Vatican Kiseki Chousakan 27 czerwca.

Komentarze