Anime na podstawie LN – Jesień 2017

utworzone przez | wrz 23, 2017

Nadchodzi jesień. Czas, w którym poddajemy się zadumie. Może w tym okresie otrzymamy jakąś ciekawą zapowiedź?
Kolejny artykuł z tej serii pokaże nam, jakie light novel są adaptowane do postaci serialu animowanego. Poznamy nowe tytuły, jedne gorsze, inne lepsze. Nieznane wcześniej poza Japonią twory mogą zyskać ogromną rzeszę fanów w stosunkowo niedługim czasie. Streszczenia są połączeniem oficjalnych opisów na temat danego tytułu oraz moich przewidywań. Co oznacza, że nie wszystkie muszą być trafne (przykładowo bardzo się pomyliłem co do Gamers! i pozytywnie odebrałem przedstawioną w niej historię, chociaż szkoda, że gdzieś ten motyw z grami zaczął schodzić na dużo dalszy plan). Oczywiście pomijamy kontynuacje.

Kino no Tabi: The Beautiful World

Kino no Tabi 1

Tom 1.

Remake ciepło przyjętego filozoficznego kina drogi. Kino wyrusza w podróż wraz ze swoim mówiącym motocyklem Hermesem, by zrozumieć siebie i świat ją otaczający. Historia potrafi skłonić do myślenia. Lerche już jest na mojej białej liście studiów animacyjnych, dlatego nie sądzę, aby zrobili coś, co nie mogłoby konkurować z oryginałem z 2003r. W wielu innych krajach, chociażby Niemczech czy USA, zostały wydane LN z tej serii, jednak 2006 rok nie był zbyt sprzyjający, gdyż wtedy dopiero co był bum na light novel w Japonii, więc na Zachodzie to była tak potężna nisza, że musieli porzucić wydanie dalszych tomów. Mam nadzieję, że któreś wydawnictwo w Polsce doceni już 20-tomową (niedługo 21) serię.
Link: MyAnimeList


Ousama Game

Ousama Game 1

Tom 1.

Kolejne ciekawe dzieło, a nie jest to ani light novel, ani zwykła powieść. To powieść telefoniczna (keitai shousetsu)! Historia była udostępniana we fragmentach zawierających nie więcej niż 200 znaków, a mimo to osiągnęła 40 milionów wyświetleń. Na papierze wydano łącznie 8 oddzielnych historii w tym samym świecie. Do pewnego liceum przenosi się nowy uczeń. W związku z wydarzeniami z poprzedniej szkoły trzyma się na dystans od kolegów i koleżanek z klasy. Gdy po pewnym czasie zaczyna się otwierać, cała jego klasa otrzymuje wiadomość od “Króla” z zasadami gry. Jeśli złamią którąś z nich, zostaną ukarani śmiercią. Na początku nikt oprócz głównego bohatera nie bierze tego na poważnie… Do czasu.
Link: MyAnimeList


Imouto sae Ireba Ii.

Imouto sae Ireba Ii. 1

Tom 1.

Kolejna historia od autora Boku wa Tomodachi ga Sukunai. Tym razem mamy coś, co bardzo dobrze znamy z Eromanga-Sensei: głównym bohaterem jest powieściopisarz z obsesją na punkcie młodszych sióstr, tym razem jednak ma on tylko młodszego brata. Ma też najlepszą przyjaciółkę i kolegów z tego samego fachu. Kolejne komediowe perypetie.
Link: MyAnimeList


Juuni Taisen

Juuni Taisen

Tom 1.

Jest to jednotomowa historia od ukochanego autora Monogatari Series – Isio Nisina. Mamy tutaj do czynienia z Battle Royale, gdzie każdy uczestnik reprezentuje jeden z 12 chińskich zodiaków. Zwycięzca będzie mógł sobie zażyczyć czegokolwiek pragnie. Wygląda na to, że będzie to mocno ubogacona wersja historii z powieści, gdyż nie ma się skończyć na jednym sezonie.
Link: MyAnimeList


Do niedawna znajdował się jeszcze tutaj Saredo Tsumibito wa Ryuu to Odoru, ale w ostatniej chwili studio przesunęło datę premiery na wiosnę 2018 z przyczyn technicznych. Sezon jesienny rozpocznie się 4 października, a z podanej listy ujrzymy najpierw Kino no Tabi: The Beautiful World 6 października.

Komentarze