Anime na podstawie LN – Wiosna 2019

utworzone przez | kw. 10, 2019

Niby Prima Aprilis za nami, wiosna na dobre się rozpoczyna, to normalnie wyczekiwałem nowego rzutu anime na podstawie LN. Jednak ten sezon będzie bardzo oszczędny w takie adaptacje. Animacje na podstawie gier świecą obecnie triumfy obok mangi.
Kolejny artykuł z tej serii pokaże nam, jakie light novel są adaptowane do postaci serialu animowanego. Streszczenia są połączeniem oficjalnych opisów na temat danego tytułu oraz moich przewidywań. Co oznacza, że nie wszystkie muszą być trafne. Oczywiście pomijamy kontynuacje, których w tym sezonie i tak nie ma.

Kenja no Mago

Kenja no Mago 1

Tom 1.

Pewien chłopak ginie w wypadku, po czym odradza się w innym świecie jako niemowlę! Zostaje wzięty pod opiekę pewnego bohatera, który nadaje mu imię Shin. Wychowuje go Merlin oraz naucza pewnych zagadnień, dzięki którym odkrywa swój magiczny potencjał. Jednak jest jeden szkopuł – nasz bohater to typ człowieka, który działa zanim pomyśli. Więc pozostaje jedno pytanie: w co się wpakuje?
Brzmi trochę jak tani rip-off Mushoku Tensei. To debiutanckie dzieło autora, reżyser nie ma na koncie żadnego uznanego anime, a scenarzysta jest nieznany. Co może pójść nie tak?
Link: MyAnimeList


Nie ma co się smucić, bo w tym sezonie mamy naprawdę wiele świetnie zapowiadających się kontynuacji mang, a moim faworytem na anime sezonu z nowych IP jest obecnie “Kimetsu no Yaiba”. Sezon się rozpoczął 1 kwietnia, a nasz jedyny przedstawiciel adaptacji LN ma premierę 10 kwietnia, czyli dziś.

Komentarze