Anime na podstawie LN – Wiosna 2018

utworzone przez | kw. 5, 2018

W końcu Marzanna poszła w diabły, a ciepło z zimnem toczą bój, w którym stawką jest dominacja. Kwiecień to okres największych bitew, w których tworzone są nowe strategie dające tymczasową przewagę jednej ze stron. Dołączycie do ciepła w walce o lato czy do zimna, by w końcu po ponad 200 lat porażek ponownie zagościł wielki mróz?
Za dużo seriali ostatnio oglądam. Sezon Wiosna 2018 jest przez wielu uważany za najlepiej zapowiadający się od lat okres dla fanów poszczególnych serii, gdyż uraczy nas wieloma sequelami, remake’ami i spin-offami. Kolejny artykuł z tej serii pokaże nam, jakie light novel są adaptowane do postaci serialu animowanego. Niestety, oprócz kontynuacji i spin-offów (Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online, High School DxD Hero, Full Metal Panic! Invisible Victory) mamy jedną adaptację light novel oraz trzy adaptacje anime na podstawie tradycyjnych powieści, z czego jeden to remake.

Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These – Kaikou

LOGH 1

Tom 1.

Remake jednej z najlepiej ocenianych oper kosmicznych w historii anime. Oprócz głównej serii, która ma 113 odcinków, wyprodukowano jeszcze film kinowy oraz dwie serie przedstawiającą wczesną karierę wojskową dwóch głównych bohaterów. Seria zyskała uznanie na całym świecie, nawet jeśli nie jest tak popularna jak wiele współczesnych tytułów. Nowa seria ma być wprowadzeniem, mającym zachęcić ludzi, by poszli do kina na 3 sequele serii telewizyjnej.
W dużym skrócie (historia jest bardzo złożona): Ludzkość osiągnęła na tyle rozwinął technologię, że zasiedlił całą galaktykę. Przedstawiane nam są wątki dwóch bohaterów, którzy są dowódcami w największych i wrogo nastawionych do siebie frakcjach. Jeden przedstawia model demokratyczny, drugi monarchistyczny. Każda z frakcji ma inny plan na zjednoczenie ludzkości. Która z nich ma rację?
Link: MyAnimeList


Saredo Tsumibito wa Ryuu to Odoru

Saredo 1

Tom 1.

Kolejna historia, gdzie częścią historii jest istnienie 2 frakcji, jednak w settingu fantasy z innego typu zagrożeniem – potworami. Alchemia w połączeniu z rusznikarstwem spowodowała stworzenie broni “magicznych”, które wykorzystuje się do tępienia stworów. Główni bohaterowie są członkami biura przyjmującego zlecenia, których istotną częścią jest użycie specjalnych broni.
Link: MyAnimeList


Kakuriyo no Yadomeshi.

Kakuriyo no Yadomeshi 1

Tom 1.

Fabuła skupia się na pewnej dziewczynie, która odziedzicza po swoim zmarłym dziadku umiejętność widzenia zjaw. Jedna z nich oświadcza, że dziadek ma nieuregulowany dług, więc jako spadkobierczyni jego woli musi poślubić zjawę. Bohaterka nie zgadza się, udaje się jej jednak wynegocjować przepracowanie długu.
Link: MyAnimeList


Wakaokami wa Shougakusei!

Wakaokami wa Shougakusei!

Tom 1.

Adaptacja serii powieści dziecięcych, w której główną bohaterką jest dziewczynka wychowywana przez babcię w gorących źródłach. Pomaga jej dbać o czystość, a duch, który objawił się dziewczynce, zapewnia jej masę rozrywki.
Link: MyAnimeList


Sezon wiosenny już się zaczął, tak więc nie przegapcie pierwszych odcinków!

Komentarze