Anime na podstawie LN – Lato 2018

utworzone przez | lip 4, 2018

Rozpoczął się okres wakacyjny – najbardziej wyczekiwany moment dla uczniów. Przestajemy się uczyć, rzucamy podręczniki w kąt. Zwykle lato jest określane sezonem ogórkowym w wielu dziedzinach rozrywki – w tym anime. Co nie oznacza, że nic ciekawego nie znajdziemy. Przedstawiam listę adaptacji LN. Oczywiście pomijamy kontynuacje (czyli 3 sezon Overlorda).

Aru Zombie Shoujo no Sainan

Aru Zombie Shoujo no Sainan 1

Tom 1. (bunkobon)

Seria będzie miała swoją premierę tylko na płatnych serwisach streamingowych.
Podczas wakacji 6 studentów przypadkowo budzi włoskiego zombie nazywającego siebie Jufrosine, dziewczynę śpiącą w podziemiach uniwersytetu przez ponad 100 lat. Studenci pozbawiają ją tajemniczego kamienia utrzymającego jej ciało w całości i uciekają. By przetrwać, Jufrosine zaczyna zabijać studentów, jednak trafia na niespodziewanie silny opór.
Mimo opisu, który kojarzy się z horrorem i akcją niczym The Walking Dead, to jest tutaj duża doza komedii.
Link: MyAnimeList


Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu

Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu 1

Tom 1.

Kolejny przedstawiciel Isekai.
Główny bohater jest takim kozakiem w MMORPG Cross Reverie, że inni gracze nazywają go Królem Demonów. Pewnego dnia trafia do innego świata, wyglądając jak wykreowana przez niego postać z gry. Trafia tam na dwie użytkowniczki magii, które nie mogą zdecydować, która z nich przyzwała go jako sługę. Wtem u bohatera zadziałała zdolność odbijania zaklęć, co poskutkowało uzyskaniem dwóch niewolnic. A jako że nasz bohater jest typowym prawiczkiem, to traci głowę i nie ma pojęcia, co ma w tej sytuacji począć.

Link: MyAnimeList


Shichisei no Subaru

Shichisei no Subaru 1

Tom 1.

W popularnym MMORPG Union istniało legendarne party nazywające się “Subaru”. Znajdywali się w nim wieloletni przyjaciele i inne osoby w wieku podstawówkowym. Pewnego dnia dochodzi do nieszczęśliwego zdarzenia, który poskutkował śmiercią jednego z graczy. Serwery gry zostały zamknięte, a członkowie party się rozeszli. Wiele lat później pewien licealista, dawny członek legendarnego party, zalogował się do odświeżonej wersji gry Union i trafia tam na dziewczynę, która powinna nie żyć…
Motywy przypominają mi serię .hack//, dlatego ta produkcja wydaje się najbardziej obiecująca.
Link: MyAnimeList


Hyakuren no Haou to Seiyaku no Valkyria

Juuni Taisen

Tom 1.

Kolejny isekai w tym zestawieniu.
Głowny bohater w spółkę z przyjaciółką z dzieciństwa ruszają sprawdzić miejską legendę. Gdy spełnia jej założenia, zostaje przeniesiony do innego świata przypominający to, co można doczytać w nordyckiej mitologii. Wykorzystując swoją wiedzę ze szkoły i telefon zasilany panelem słonecznym, chce pomóc klanowi, który mu pomógł w najtrudniejszym okresie życia, stać się liczącym graczem w tym świecie, zgarniając przy tym przeróżne dziewuszki.
Link: MyAnimeList


Mam nadzieję, że któreś z kolejnych isekai wprowadzi coś ciekawego do tego obecnie zaśmiecionego podgatunku. Sezon letni już się rozpoczął 2 lipca, premiera pierwszego anime z tej listy – Aru Zombie Shoujo no Sainan – już odbyła się wczoraj i pierwszy odcinek trwa prawie 1,5h!

Komentarze